Connect with us

Finans & Ekonomi

ADANALI KADIN YÖNETİCİLERDEN KARİYER SIRLARI…

Kadınların iş hayatındaki potansiyelinin keşfedilmesi ve tecrübelerini paylaşmalarına zemin oluşturma amacıyla faaliyet yürüten “kız kardeşlik networkü” Binyaprak’ın organize ettiği online panelde tümü Adanalı olan başarılı kadın yöneticiler kariyer yolculuklarının kilometre taşlarını anlattı.

 

Sabancı Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezunlarla İlişkiler Yöneticisi Şule Yalçın’ın moderatörlüğünde gerçekleşen ve ilgiyle izlenen Binyaprak paneline; DuPont Türkiye Genel Müdürü-Sağlık ve Biyoteknoloji Bölümü Türkiye Ortadoğu Pakistan Bölge Müdürü Halide Aydınlık, Novartis Global Klinik Araştırmalar ve Portföy Stratejisi Finans Başkanı Nursel Kavlak Gül ve Yıldız Holding Sürdürülebilirlik Strateji ve İletişimi Genel Müdürü-Sabri Ülker Vakfı Genel Müdürü Begüm Mutuş katıldı.

BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ VE ALTI ÇİZİLESİ ÖNERİLER
Birbirinden önemli, altı çizelesi ve ilginç önerilerin dile getirildiği etkinlikte Halide Aydınlık’ın “Hayatta tesadüf diye bir şey yoktur, hiçbir şey biz daha daha kötü olalım diye olmuyor.”; Nursel Kavlak Gül’ün ‘Hiçbir şeyi tek başımıza yapamayız. Başkalarıyla hatalarımızı da, başarılarımızı da paylaşmalıyız.”; Begüm Mutuş’un “Başarıya giden yolda, tüm negatif geri bildirimlere rağmen risk almayı seçiyorsanız eğer asla arkanıza bakmayın.” ve Şule Yalçın’un “Etrafınızdaki kişilerin yapamazsınız dediği şeyleri başarmak daha çok keyif veriyor.” ifadeleri öne çıktı.

“SEVDİĞİNİZ İŞİ ARAMAK, İŞİNİZE AŞKLA BAĞLANMAK”
Hepsi Adanalı olan katılımcılar “iş hayatında potansiyelini keşfetmek ve birikimini paylaşmak isteyen tüm kadınlara” yönelik konuşmalarında özetle şu konulara vurgu yaptı:
-Hedeflediğimiz, kendimiz için istediğimiz şeyleri başarmak için gerekli birkaç temel öğe vardır.
-Merak olmazsa hiçbir şey olmaz.
-Mücadeleci ruh, hiçbir şeyin sizi düştüğünüz yerde bırakmasına izin vermeyin.
-Sevdiğiniz işi aramak, yaptığınız şeye aşkla bağlı olmak.
-Farklı bir perspektiften bakmak.
-Zorlukları kendinizi geliştireceğiniz bir öğe olarak görmek.
-Tutku ve pozitif bakış açısı insanın hem özel hayatında hem de profesyonel hayatında başarının olmazsa olmaz malzemelerinden.
-Kendi gücünüzün farkına vardığınız zaman aldığınız tüm kararların sizi doğru yöne götürdüğünü göreceksiniz.
-Kariyer yolculuğunda destek çok önemli. Birbirinizi desteklemeye her zaman hazır olmalısınız. Ama aynı zamanda kendi başarınızı da, hatalarınızı da başkalarıyla paylaşmak çok önemli. Gerektiği zaman yardım istemeyi bilmek, uzatılan eli tutmak sizi başarıya taşıyacaktır.
-Biz genelde sebep-sonuç ilişkisinin kurulması ile öğreniriz ama olaylara aynı zamanda süreç üzerinden de bakmamız gerekir.

Panelin video kaydı şu adreste: https://www.youtube.com/watch?v=M5yRYaOWjcc

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir