Connect with us

Finans & Ekonomi

KUVEYT TÜRK’E ÜST ÜSTE 6 DEFA “EN ETİK ŞİRKET” ÖDÜLÜ

Katılım Bankası Kuveyt Türk, Etik Değerler Merkezi Derneği’nce (EDMER) 8 yıldır gerçekleştirilen “ETİKA-Türkiye Etik Ödülleri” organizasyonunda üst üste 6 defa ödüle layık görüldü. Kuveyt Türk İK, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “müşterilerine hizmet verirken dürüstlük, tarafsızlık, şeffaflık ve gizlilik gibi etik ilkelere her koşulda riayet ettiklerini” söyledi.

 

 

6 yıldır katıldıkları ve hepsinde de ödüllendirildikleri “ETİKA Türkiye Etik Ödülleri”organizasyonunu değerlendirirken 31 yıldır “değerlerimizle büyüyoruz” anlayışıyla “Türkiye’nin sahip olduğu yerel ve milli değerlerin korunması, geliştirilmesi ve yaşatılması için çabaladıklarını” ifade eden Kuveyt Türk İK, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “Katılım finans prensiplerine bağlı, etik değerleri olan, müşteri odaklı bankacılığı ön plana çıkaran bir finans kuruluşuyuz. Temel hizmet ilkelerimizi ve etik değerlerimizi tüm çalışanlarımızla birlikte geliştirmeyi önemsiyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Müşterilerimize verdiğimiz hizmette dürüstlük, tarafsızlık, şeffaflık, gizlilik gibi etik ilkelerimize her koşulda riayet ediyoruz.” dedi.

Aslan Demir-Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı

“ETİK BANKACILIK KONUSUNDAKİ TUTUM VE DURUŞUMUZ DEVAM EDECEK”
Türkiye’deki Etik Komitesi ve Etikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi bulunan tek finans kuruluşu olduklarının altını çizen Demir, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kurumsal yapımızda ‘etik elçilerimiz’ adını verdiğimiz bir organizasyon da yer alıyor. Tüm birimlerimizde ve her şubemizde bulunan etik elçilerimiz, etikle ilgili konularda kurum içi ödüllendirme, bilgilendirme, iletişimi artırma gibi vazifeleri yürütüyor. Etikle ilgili konuları yönettiğimiz Etik Bildirim Sistemi de kurumumuzda önemli bir yere sahiptir. Kuveyt Türk’te yeni göreve başlayacak olan arkadaşlarımıza yönelik etik özelinde bir günlük oryantasyon programı düzenliyoruz. Çalışanlarımız ise oyunsallaştırma yöntemiyle hazırladığımız Etik Bankacılık eğitimini düzenli şekilde alıyor. Etik değerlere uyma kriterlerine göre firmaların değerlendirdiği bir organizasyonda altıncı kez ödüle layık görülmek memnuniyet verici. Marifet iltifata tabidir. Bankamızı ödüle layık gören EMDER’e teşekkür ederiz. Kuveyt Türk, bundan sonraki süreçte de etik bankacılık konusundaki tutumunu ve sağlam duruşunu sürdürecektir.”

 

2019 ÖDÜL TÖRENİ EYLÜL AYINDA YAPILACAK
Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER), “ETİKA Türkiye Etik Ödülleri” organizasyonuyla etik değerler konusundaki duyarlılığın, özenin ve bilincin artmasını amaçlıyor. Bu yıl 8’incisine imza atılan etkinlikte 24 şirket ödüllendirildi. Ödül töreni eylül ayında yapılacak.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir