Connect with us

Finans & Ekonomi

AKBANK’TAN KOBİ HAREKETİ…

Akbank, Türkiye’de bir ilke imza atarak kapsamlı bir “KOBİ Hareketi” başlattı. KOBİ’lerin tüm finansal süreçlerini dijitalleştirerek işlerini aralıksız yürütmelerini sağlamayı hedefleyen banka; işletmelerin tüm ihtiyaçlarına Akbank Mobil üzerinden yanıt verecek.

KOBİ’lerin olası tüm ihtiyaçlarına tek elden yanıt vermek amacıyla harekete geçen Akbank; yeni müşteri olan veya bankayla tekrar aktif çalışmaya başlayanlara ilk üç ay boyunca havale, EFT, swift, çek ve senet işlemlerini ücretsiz sunuyor. Ayrıca Akbank Mobil üzerinden ilk kez müşteri olacaklar masrafsız, 50 bin TL’ye ve 36 aya varan vadeli aylık eşit taksitli ticari kredi imkânından da yararlanabilecek.

Bülent Oğuz-Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı

Bülent Oğuz-Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı

“KOBİ’LERİN İŞLEMLERİNİ HIZLANDIRIYORUZ”
Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, KOBİ’lerin “işlerini hızlandırıp, zaman tasarrufu yapmalarını” desteklemek amacıyla “onlara özel paketler oluşturduklarını” söyledi: “Hepimizin ortak ihtiyacı olan işleri hızlandırma ve zaman tasarrufu konusunda KOBİ’lerimize destek verip, sunduğumuz avantajlarla onların yanındayız. Akbank’la KOBİ Hareketi kapsamında; KOBİ’lerimizin ihtiyaçlarına göre bankacılık ürünleri ve bankacılık dışı avantajlar içeren paketler oluşturup, bu paketlerin mobil kanaldan self-servis aracılığıyla hızlı bir deneyimle sunulabilmesini amaçladık. Bu kapsamda ilk aşamada, KOBİ’lerimize E-Ticarete Hoş geldin ve Vaktini Nakite Çevir Paketimizi sunuyoruz. Geri kalan paketlerimizi ise yıl içinde kademeli olarak sunmaya devam edeceğiz.”

“KADIN KOBİ’LERE 12 MİLYON TL’YE KADAR KREDİ İMKANI”
Kurucusu veya yöneticisi kadın olan KOBİ’lerin “finansmana erişimini kolaylaştırmak amacıyla” EBRD ve KGF ile yeni bir iş birliği yaptıklarını kaydeden Oğuz, konuya ilişkin şu bilgileri verdi: “Avrupa Birliği ve Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından da desteklenen “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” kapsamında 50 milyon dolar EBRD kaynağı ve yüzde 80 KGF teminat desteğiyle sunduğumuz “Kadın KOBİ Paketi” kapsamında teminat yaratmakta zorlanan kadın KOBİ’lerimize 12 aya kadar ödemesiz dönemli, uygun faiz oranlarıyla 12 milyon TL’ye kadar taksitli ticari kredi imkânı sunuyoruz. Ayrıca krediden faydalanan KOBİ’lerimiz 1 yıl boyunca para transferlerini de ücretsiz gerçekleştirebiliyor. Paket kapsamında; yeni POS müşterilerimize avantajlı komisyon oranı, POS hizmet ücretinde yüzde 50 indirim ve yeni ticari kart müşterilerimize ise chip-para fırsatı sunuyoruz. Bu krediyle finansman ihtiyacı karşılandıktan sonra ihtiyaç duyulan mentorluk, danışmanlık ve eğitim hizmetlerini de ücretsiz veriyoruz.”

“DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ DESTEKLİYORUZ”
“KOBİ’lerin dijitalleşmesi” ve “finansal anlamda daha da güçlenmesi” hedefiyle Akbank Dönüşüm Akademisi kurulduğunun bilgisini paylaşan Oğuz, “KOBİ’lerimize; gündemi yakalama imkanı veren seminerler, özelleştirilmiş eğitim programları, networking ve iş birlikleriyle finansal ve dijital dönüşüm için harekete geçme fırsatı sunduğumuz bu yeni yapıyla tüm KOBİ’lerimizin çeşitli eğitim programlarından faydalanmasını sağlayacağız. Dolayısıyla ticaret hacmini artırmak, iş geliştirmek, global pazarda yer edinmek ve ticari faaliyetlerinde dijital dönüşümü hızlandırmak isteyen KOBİ’lerimizi önümüzdeki günlerde Akbank’a bekliyoruz.” dedi.

Burcu Civelek Yüce-Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı

Burcu Civelek Yüce-Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı

“MÜŞTERİLERİN FİNANSAL ASİSTANI OLMAK İSTİYORUZ”
Sundukları ürün ve servisler sayesinde “kullanıcıların ihtiyacı henüz oluşmadan görüp, karşılamak istediklerini” dile getiren Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, “finansal asistan” olmak istediklerinin altını çizdi: “Finansal yönetim servisleri, akıllı uyarı mekanizmaları ve iç görülerle müşterilerimizin finansal asistanı olmayı hedefledik. KOBİ müşterilerimizin bankacılık ihtiyaçlarının yanı sıra günlük işleyişlerinde ihtiyaç duydukları muhasebe, e-ticaret entegrasyonu ve İK çözümleri gibi pek çok alanda da iş birliklerimizi artırdık. İşini büyütmek ya da yeni iş kurmak isteyen tüm KOBİ’lerin finansmanlarını sağlayarak, bankacılık ve bankacılık dışı ihtiyaçlarını karşılayarak işlerini hızlandırmak istiyoruz. Müşteriler Akbank Mobil’den kısa sürede POS, ticari kredi kartı, artı para ve POS Plus sigortası ürünleri içeren paketlere başvurularını tamamlayabiliyor. Hesaplar arası kolay geçiş özelliğiyle de müşterilere iki kez kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmasına gerek duymadan, bireysel ve şirket hesapları arasında geçiş imkânı sağlıyoruz.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir