Connect with us

Finans & Ekonomi

TURKCELL VE SAP’TAN DİJİTALLEŞME YOLUNDAKİ ŞİRKETLER İÇİN BÜYÜK İMKAN

Gerçekleştirdiği iş ortaklıklarıyla şirketlerin daha verimli çalışmalarını sağlayacak projeler üretme gayretindeki Turkcell, en son lider yazılım şirketlerinden SAP ile iş birliğine gitti. Turkcell’in IoT çözümleri ile SAP iş uygulamalarının entegre çalışmaya başlamasıyla şirketler “akıllı üretim süreçlerini uçtan uca” yönetebilecek. Covid-19 salgını sürecinde dijitalleşmenin şirketler açısından ne derece önemli olduğunun iyice belirginleştiğini belirten Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Normalleşme süreciyle birlikte neredeyse tüm şirketlerimizin dijitalleşme çalışmalarını önceliklendirdiğini gördük.” dedi.

 

Turkcell’in Dijital İş Servisleri Şirketi; sağlıktan enerjiye, üretimden lojistik ve ulaşım sektörlerine kadar onlarca farklı sektörün dijitalleşmesi için kurumlara özel çözümler sunuyor. O çözümlerden en sonuncusu, dünya çapındaki yazılım şirketlerinden SAP yapılan iş birliğiyle hayata geçecek. Şirketler SAP yazılımıyla entegre edilen Turkcell IoT (Nesnelerin İnterneti) çözümlerinden tek elden faydalanacak ve farklı alanlarda verimlilik artışı imkanına kavuşacak.

Murat Erkan-Turkcell Genel Müdürü

“ŞİRKETLER, PANDEMİDE DİJİTALLEŞMENİN ÖNEMİNİ ANLADI”
Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Covid-19 salgını sürecinde dijitalleşmenin şirketler açısından ne derece önemli olduğunun iyice belirginleştiğini belirtti: “Şirketler özellikle pandemi döneminde dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğunu anladı. Normalleşme süreciyle birlikte neredeyse tüm şirketlerimizin dijitalleşme çalışmalarını önceliklendirdiğini gördük.”

“TÜM KURUMLARA SEKTÖREL ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ”
Dijitalleşme arzusundaki firmalara ihtiyaca özel çözümler üretmenin en öncelikli konuları arasında yer aldığını ifade eden Erkan, “Bu doğrultuda kurduğumuz Dijital İş Servisleri şirketimiz ile KOBİ’den büyük ölçekli şirketlere ve kamuya değin tüm kurumların dijitalleşmesi için sektörel çözümler sunuyoruz. Dünyanın önde gelen şirketleriyle iş birliği yaparak şirketlerimizin uluslararası alanda rekabet gücünü artırmayı ve uçtan uca dijitalleşmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

“TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİNİ DE UÇTAN UCA AKILLI HALE GETİRECEĞİZ”
Erkan, SAP ile gerçekleştirdikleri iş birliği sayesinde “artık kurumların Turkcell’in IoT uygulamalarını SAP yazılımıyla entegre bir şekilde kolayca kullanarak dijital ortamda yönetebileceklerini” söyledi: “Ayrıca SAP ile çalıştığımız bir diğer projeyle de üretimin her safhasında kritik rol oynayan tedarik zinciri yönetimini de şirketler için uçtan uca akıllı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Böylesine değerli projeleri hayata geçirmemizi sağlayan SAP Türkiye ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Uğur Candan-SAP Türkiye Genel Müdürü

“YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLERLE VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK…”
SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan ise iş birliğine ilişkin şunları kaydetti: “Deneyim ekonomisinde büyümek, hız kazanmak ve rekabette öne geçmek için yenilikçi teknolojilerle verimliliği artırmak ve daha esnek bir yapıya kavuşmak şirketler için gittikçe önem kazanıyor. Turkcell ile daha önce tüm donanım ve güvenlik altyapısının SAP tarafından karşılandığı bir bulut bilişim hizmeti olan SAP HANA Enterprise Cloud çözümümüzü, Turkcell’in veri merkezlerinden sunmak için iş birliğine imza atmıştık. Bu yeni iş birliği kapsamında bu kez Turkcell’in IoT çözümleri ile SAP iş uygulamaları entegre çalışmaya başlayacak. SAP Global Partner Programı’nda ‘Yeni Nesil İş Ortaklığı’ kapsamında Turkcell Dijital İş Servisleri gibi stratejik bir iş ortağı ile ekosistemimizin daha da büyüyeceğine ve müşterilerimize hep birlikte değerli katkılar sunacağımıza inanıyoruz.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir