Connect with us

Finans & Ekonomi

ALMAN TUR OPERATÖRLERİ ANTALYA’DA AĞIRLANACAK

Almanya’nın önde gelen seyahat profesyonelleri 23-26 Temmuz’da Antalya’da ağırlanacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ve SunExpress’in organize ettiği programda Türkiye’nin turizm merkezlerinden Antalya’daki güvenli tatil seçenekleri ve alınan tüm önlemler bizzat yerinde anlatılacak. Alman temsilciler, Güvenli Turizm Sertifika Programı’nı turistik tesislerde deneyimleyecek.

 

 

Nadir Alpaslan-Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı

SunExpress’le geçen hafta da İzmir’de farklı bir grubu ağırladıklarını açıklayan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, “Ülkemize gelen ziyaretçilerin güven içinde bir seyahat deneyimi yaşamaları için sürecin her ayağını kapsayacak şekilde gerçekleştirdiğimiz düzenlemeler, alınan tedbirler ve Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı uygulamalarını yerinde inceleme fırsatı sunan organizasyonu başarıyla tamamladık.” dedi.

“TÜRKİYE’DE HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE TATİL YAPILABİLECEĞİNİ GÖSTERECEĞİZ”
Alparslan, “seyahat sırasında havalimanlarından transfer araçlarına, konaklama tesislerinden turizm sektörü çalışanlarına kadar her alanda hassasiyetle gerçekleştirilen uygulamaların” katılımcılar tarafından büyük memnuniyetle karşılandığını söyledi: “Amacımız, Türkiye’nin huzur ve güven içinde tatillerini geçirebilecekleri bir destinasyon olduğunu mümkün olan en geniş kitlelere yerinde göstermektir.”

Ahmet Çalışkan-SunExpress CEO Yardımcası

“ANTALYA’NIN TURİZM İÇİN EN DOĞRU ADRESLERDEN BİRİ OLDUĞUNU ANLATACAĞIZ”
SunExpress CEO yardımcısı Ahmet Çalışkan ise “yüksek standartlarda güvenlik önlemlerinin uygulandığı emniyetli ve hijyenik bir turizm bölgesi” diye nitelediği Antalya’yı “Alman turizm profesyonellerine tanıtmak için” harekete geçtiklerini ifade etti: “Mevcut koşullarda Antalya’nın seyahat için en doğru adreslerden biri olduğunu göstermeyi ve merkezimiz Antalya’nın yanı sıra bölge turizmine de katkı sağlamayı amaçlıyoruz.”

“SUNEXPRESS ANTALYA’YI İÇTE 9 DIŞTA İSE 29 KENTE BAĞLIYOR”
Çalışkan, SunExpress’in Antalya’yı “hem iç hem dış hatlarda direk ve tarifeli seferlerle en fazla noktaya bağlayan” hava yolu olduğunu belirtti: “Normalleşme sürecine bağlı olarak, Türkiye’nin 1 Haziran’da iç hat, 10 Haziran’da ise dış hat uçuş yasağını kaldırmasıyla, merkezimiz Antalya’dan hem iç hem dış hatlarda uçuş düzenleyen ilk hava yolu olduk. Antalya’nın ana taşıyıcısı olarak, iç hatlarda 9, dış hatlarda ise seyahat uyarıları nedeniyle 29 kente bağlıyoruz. Ülkelerin uyguladığı seyahat yasakları kaldırıldıkça destinasyon ve sefer sayısını artıracağız. SunExpress olarak Türk turizminin ve Antalya’nın her zaman yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.”

 

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir