Connect with us

Türkiye Gündemi

TÜRKİYE VE AZERBAYCAN ARASINDA MESAFELER KALKIYOR

Türkiye’nin ilk yerli, global para transferi ve ödeme platformu UPT; Türkiye ile Azerbaycan arasındaki mesafeleri kaldırıyor. PTT, AzerPost (Azerbaycan Postanesi) ve Aktif Bank’ın imzaladığı anlaşmayla birlikte; iki ülke arasındaki para transferleri UPT’nin sağladığı altyapı ile doğrudan, hızlı, ucuz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilecek.

UPT, PTT, AzerPost ve Aktif Bank iş birliğiyle iki ülke arasındaki para transferlerinin altyapısı hazırlanacak. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de imzalanan anlaşma ile birlikte Türkiye ile Azerbaycan para transferinde tek sistem ile bağlanacak.

Hakan Özat-UPT Genel Müdürü

“İKİ KARDEŞ ÜLKENİN EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK”
UPT Genel Müdürü Hakan Özat, iki kardeş ülke arasında “köprü görevi görmekten” mutluluk duyduklarını ifade etti: “Türkiye ile Azerbaycan postanelerinin para transferlerini doğrudan gerçekleştirmek için kurduğumuz bu sistem bize gurur veriyor. Her iki ülkede de müşterilerimiz bu sistem ile Postanelerin sağladığı doğrudan, hızlı, ucuz para transferi hizmetinden faydalanabilecek. Bu hizmetin her iki ülkenin ekonomisine de katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir