Connect with us

Finans & Ekonomi

TURKCELL, TÜRK TELEKOM VE VODAFONE’DEN YERLİ MESAJLAŞMA İŞ BİRLİĞİ…

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’dan yerli mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları BiP ve Yaay için iş birliği. Türk Telekom müşterileri Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’ten, Turkcell kullanıcıları ise Türk Telekom’un yeni nesil sosyal medya platformu Yaay’dan internet kotalarını harcamadan yararlanabilecek. Her iki uygulama aynı zamanda diğer uygulamalarla birlikte Vodafone’un İletişim Pass paketinde ücretsiz sunulacak.

 

Turkcell, Türk Telekom müşterileri ve Vodafone İletişim Pass kullanıcıları yerli mesajlaşma platformu BiP ve sosyal medya uygulaması Yaay’ı internet kotalarından harcama yapmadan kullanabilecek.

“TÜRKİYE’NİN VERİLERİ ÜLKE İÇİNDE GÜVENLE KALACAK”
Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, konuya ilişkin şunları söyledi: “Türkiye’nin teknoloji şirketleri bir araya gelerek ülkemiz için tarihi bir anlaşmaya imza attı. Türk mühendislerinin geliştirdiği yerli uygulamalarımızı vatandaşlarımız artık gönül rahatlığıyla kullanabilecek. Bu sayede Türkiye’nin verileri ülke içerisinde güvenle kalacak. Yerli mesajlaşma uygulamalarının tercih edilmesine destek sunacak bu anlaşmanın önümüzdeki dönemde bu konuda yapılacak yeni iş birliklerinin de önünü açacağına inanıyoruz. Ülke insanımız adına yapılan bu iş birliğimizin Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyor, Türk Telekom ve Vodafone Türkiye yöneticileri başta olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlara teşekkürlerimi sunuyorum.”

“YERLİ UYGULAMALARIN ÖNEMİ BİR KEZ DAHA ANLAŞILDI”
Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, yerli uygulamaların öneminin son dönemde bir kez daha anlaşıldığını kaydetti: “Bu süreçte, yerli uygulamalarımızı tercih eden tüm kullanıcılarımıza duydukları güven ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün gerçekleştirilen iş birliği, tüm kullanıcıların bu sosyal medya ve mesajlaşma platformlarını deneyimlemesine önemli ölçüde destek sağlayacak. Türkiye’nin üç büyük şirketi, güzel bir dayanışma örneği sergiledi. Hepimiz Türkiye’nin dijitalleşme vizyonuna katkımızı, yenilikçi dijital platformlar sunarak pekiştiriyoruz. Birlikte attığımız bu adım, çalışmalarımızı daha da değerli kılıyor. Önümüzdeki dönemde de benzer iş birliklerinin artmasını temenni ediyorum. Turkcell ve Vodafone yöneticilerini ve bu süreçte katkısı bulunan herkesi canı gönülden tebrik ediyorum.”

“YERLİ PLATFORMLARA YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Engin Aksoy, sektörlerinde yerli alternatif platformların çeşitlendirilmesi yönündeki çalışmaları desteklediklerini dile getirdi: “Müşterilerimize sınırsız internet deneyimi yaşatmak amacıyla 4 yıl önce kullanıma sunduğumuz Vodafone Pass paketlerini ihtiyaç ve talepler doğrultusunda güncelliyoruz. Müşterilerimizin mesajlaşma, sosyal medya ve video izleme gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirdiğimiz bu paketlerden Vodafone İletişim Pass paketini yeni uygulamalarla zenginleştiriyoruz. İletişim Pass kapsamında sunduğumuz mevcut uygulamalara yerel mesajlaşma ve iletişim uygulamalarını da dahil etme kararı aldık. Tarifesi içinde İletişim Pass paketi olan tüm müşterilerimiz Şubat ayı itibarıyla yerli mesajlaşma uygulamalarını diğer uygulamalarla birlikte süresiz ve ücretsiz kullanırken, tüm Vodafone müşterilerimize ise bu uygulamaları 1 ay boyunca ücretsiz sunacağız. Vodafone olarak, üç operatörün beraber geliştireceği, uluslararası seviyede rekabet edebilecek sektörel ve yerli platformlara yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu iş birliği için Turkcell ve Türk Telekom başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

(Soldan sağa) Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Türk Telekom CEO’su Ümit Önal ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Engin Aksoy. 

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir