Connect with us

Finans & Ekonomi

AKBANK MOBİL’E İKİ ULUSLARARASI ÖDÜL…

Akbank Mobil; iF Design “Mobil Uygulama Tasarımı” ödülü ile A’Design Awards “Mobil Teknolojiler, Uygulamalar ve Yazılım Tasarımı” Altın Ödülü’ne layık görüldü. Dünyanın en önemli iki tasarım yarışmasından gelen ödüllerde “Akbank Mobil’in geleceğin bankacılığı vizyonu doğrultusunda yenilenmesinin ve geliştirilmesinin” etkili olduğu belirtiliyor.

 

Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, bünyelerinde kurdukları tasarım stüdyosu sayesinde mobil uygulamalarını oluşan ihtiyaçlar ve değişen koşullara göre sürekli güncelleyip geliştirdiklerini söyledi.

Burcu Civelek Yüce

“DİJİTAL KANALLARDAKİ MÜKEMMELLEŞMEDE TASARIMIN ROLÜ VAZGEÇİLMEZ”
“iF Design ve A’Design’ın; sektör temsilcileri, uzmanlar ve akademisyenlerden oluşan jürileri tarafından ödüle layık görülmekten büyük gurur duyuyoruz. Akbank’ın tasarım alanında dünya standartlarındaki başarılarının saygın uluslararası kurumlarca da takdir edilmesi bizleri çok mutlu ediyor.” diyen Burcu Civelek Yüce, konuya ilişkin şunları söyledi: “Sunduğumuz bu yenilikçi mobil bankacılık deneyimi sayesinde her geçen gün Akbank Mobil kullanıcı sayımız ve uygulama üzerinden yapılan işlem sayısı artış gösteriyor. İçinden geçtiğimiz süreç, dijital bankacılıkta yaratılan müşteri deneyiminin sade, akıllı ve müşteri için anlam ifade eden bir deneyim olmasının önemini bir kez daha ortaya çıkardı. Biz de müşterilerimizin dijital kanallarımızdaki deneyimini mükemmelleştirmede, tasarımın vazgeçilmez bir rolü olduğuna inanıyoruz.”

Yüce, “tasarım odaklı düşünme kültürüyle geleceğin bankacılığını, başta Akbank Mobil olmak üzere tüm etkileşim noktalarında müşterilerine ulaştırmaya” devam edeceklerini ifade etti.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir