Connect with us

Finans & Ekonomi

ECZACILARA ÖZEL ONLINE VE ÜCRETSİZ FİTOTERAPİ EĞİTİMİ

Türkiye’de bilimsel fitoterapinin ilerlemesine katkı sağlamak amacıyla 2 yıldır Sertifikalı Fitoterapi Eğitim Programı düzenleyen AlchemLife, bu yılki eğitimi yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle online yapacak. 14 Mayıs Dünya Eczacılar Günü dolayısıyla eğitimler ücretsiz olacak.

 

Bilimsel fitoterapinin (bitkilerle tedavi) dünya lideri AlchemLife, Online Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi’ni Yeditepe Üniversitesi’yle birlikte gerçekleştiriyor. Online eğitimden yararlanmak isteyen eczacılar www.fitoakademi.com adresinden kayıp yaptırabiliyor. Programa Türkiye genelinden 100 eczacı katılabilecek.

AlchemLife Avrupa, Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Recai Özbir, her gün çok sayıda hastayla karşılaştıkları için risk altında bulunan görevi başındaki eczacılara Covid-19 salgını döneminde minnet duygularını göstermek istediklerini ifade ederek “14 Mayıs Dünya Eczacılar Günü vesilesiyle online olarak vereceğimiz Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi’yle onların yanında olmaya devam ettiğimizi bilmelerini istedik.” dedi.

Recai Özbir

“DOĞRU FİTOTERAPİ ÜRÜNLERİNE ANCAK ECZACILARLA ULAŞILABİLİR”
Fitoterapinin Türkiye’de yaygınlaştırılması, tüketicinin bilinçlendirilmesi ve fitoterapi ürünlerinin en az kimyasallar kadar etkin olduğunun pekişmesini misyon edindiğini belirten Recai Özbir, şunları söyledi: “Fitoterapi, Türkiye’de yeni yeni değeri anlaşılmaya başlayan bir bilim dalı. Bu eğitim serisi projesiyle; kanıta dayalı bilimsel fitoterapinin Türkiye’de yaygınlaştırılmasını, eczacılarımızın bu konudaki bilgilerini tazelemelerini ve geliştirmelerini hedefliyoruz. Toplumumuzda etkin bitkisel destek ve tedavi yöntemleri konusunda, doğru danışma noktasının eczacılar olmasına destek olmayı amaçlıyoruz. Çünkü biz AlchemLife olarak çalışmalarımızın odağına kanıta dayalı bilimsel fitoterapinin ileri taşıyıcısı olarak eczacılarımızı koyuyoruz. Ancak eczacılar aracılığı ile toplumun doğru fitoterapi ürününe ulaşabileceği düşüncesindeyiz.”

12 BRANŞTA KULLANILAN BİTKİLER TANITILACAK
Eğitimlerde “solunum sisteminden dermatolojiye, sinir sisteminden ürolojik rahatsızlıklara 12 ayrı branşta kullanılan bitkiler, doğru ekstrasyon yöntemleri, klinik çalışmalar, doğru ekstre kombinasyonları ve bitkilerle tedavide risk yönetimi” anlatılacak. Eğitim interaktif olacak; katılımcılar uzmanlara merak ettiklerini sorabilecek. Ayrıca yüz yüze eğitimdeki gibi kendilerine gönderilecek modüllerden eğitim notlarını takip edebilecek. Sertifika sınavı ise ileri bir tarihte sadece belli merkezlerde yüz yüze yapılacak.

İLK EĞİTİM 16 MAYIS’TA
13.00 ile 16.00 saatleri arasındaki online sertifika eğitiminin programı şöyle:
16-17 Mayıs’ta Prof. Dr. Erdem Yeşilada; 24-29 Mayıs’ta 2020 Doç. Dr. Engin Celep;
30-31 Mayıs’ta Prof. Dr. Hasan Kırmızıbekmez ve 6-7 Haziran’da Dr. Öğr. Gör. Etil Güzelmeriç.
Kayıt ve programla ilgili detaylı bilgilere www.fitoakademi.com adresinden ulaşmak mümkün.

1017 KİŞİYE SERTİFİKA VERİLDİ
AlchemLife’ın iki yıldır düzenlediği Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi’ne katılan toplam doktor, eczacı ve diyetisyen sayısı 1017. Şimdiye dek 762 eczacı sertifika aldı.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir