Connect with us

Finans & Ekonomi

TİM’DE ÜYELİK AİDATI KALDIRILDI

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, toplamda 20 milyon lirayı bulan yıllık üyelik aidatlarını kaldırma yönünde karar aldıklarını duyurdu.

 

27 sektörde 85 bin mal ve 5 bin hizmet üreten 90 bin ihracatçı ile onları temsil eden 61 ihracatçı birliğini çatısı altında buluşturan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), yıllık üyelik aidatını kaldırdı.

GÜLLE: “İHRACATÇILARIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN VARIZ”
TİM Başkanı İsmail Gülle konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’ın destekleriyle TİM olarak Birliklerimizle ile birlikte inisiyatif alarak; ihracatçılarımızdan artık yıllık aidat alınmaması kararını aldık. Yönetim Kurulu ve İhracatçı Birlikleriyle yaptığımız değerlendirmeler sonucunda TİM için önemli bir gelir kalemi olan yıllık aidatları ihracatçılarımız için hem maliyet unsuru hem de bürokratik bir yük olması nedeniyle kaldırdık. Böylelikle toplamda 20 milyon TL’lik kaynağı ihracatçılarımıza bırakmış olacağız. TİM olarak ihracatçılarımızın hayatını kolaylaştırmak için varız. Onların maliyetlerini azaltarak firmalarımızın ihracata başlamalarını ve halen devam edenlerin de dış satımlarını artırmalarını özendirecek adımlar atmaya devam edeceğiz.”

TİM Başkanı İsmail Gülle ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir