Connect with us

Finans & Ekonomi

İŞ BANKASI VE OSBÜK ARASINDA OSB’LERE DESTEK PROTOKOLÜ…

-İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Yılmaz “OSB’lerin Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınması ve sanayileşmesindeki önemli itici güçlerden biri olduğunun” altını çizdi.
-OSB’leri ‘Türkiye’nin üreten gücü” diye niteleyen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ise “buralara verilen her destekle aslında ülkenin geleceğine hizmet edildiğini” belirtti.

 

2024 yılı başında “100 KOBİ’nin İkiz Dönüşüm Yolculuğu” projesini başlatan İş Bankası, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ile “Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) yer alan firmaları uygun faiz oranı ve vadelerle desteklemek üzere” iş birliği protokol imzaladı. Sözleşme, “ikiz (dijital ve yeşil) dönüşüm yatırımlarının yanı sıra ihracat kredilerinden vergi ödemelerine, ticari kredi kartından teminat mektubuna kadar İş Bankası’nın birçok ürün ve hizmetini” kapsıyor.

Sezgin Yılmaz- İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı 

“OSB’LER TÜRKİYE’NİN İTİCİ GÜÇLERİNDEN BİRİ”
İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Yılmaz, protokolün kamuoyuyla paylaşıldığı toplantıda “OSB’lerin Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınması ve sanayileşmesindeki önemli itici güçlerden biri olduğunun” altını çizdi.

“OSB’lerde faaliyet gösteren işletmeler üretim yaparak ihracat ile dünyaya açılırken karbon ayak izini azaltmaya, teknoloji destekli yüksek katma değerli işleri hayata geçirip üretkenlik ve rekabet gücü kapasitelerini artırmaya ihtiyaç duyuyor.” diyen Yılmaz şunları kaydetti: “Bu ihtiyaçtan yola çıkarak OSBÜK ile OSB’lerde yer alan KOBİ’lerin ikiz dönüşüm süreçlerine hız katmak için ticari faaliyetlerine de destek olacak bir protokol imzaladık. Protokol ile OSB’lerde faaliyet gösteren işletmelerin yeşil ve dijital dönüşüm projelerine destek sağlamayı, OSB’lere ihracat kredileri, teminat mektubu, ticari kredi kartı gibi finansman ihtiyaçlarının yanı sıra sigorta ve vergi ödemeleri alanlarındaki ürün ve hizmetlerimizle de katkı sunmayı amaçlıyoruz. KOBİ’lerin ikiz dönüşüm süreçlerinde yanlarında olmayı sürdüreceğiz”

Memiş Kütükcü- OSBÜK Başkanı 

“OSB’LERE DESTEK ÜLKENİN GELECEĞİNE HİZMET”
OSB’leri ‘Türkiye’nin üreten gücü” ifadesiyle niteleyen OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ise “buralara verilen her destekle aslında ülkenin geleceğine hizmet edildiğini” belirtti.

Hâlihazırda faaliyet gösteren 403 OSB’deki 67 bin fabrikada 2 milyon 600 bin kişinin çalıştığı bilgisini aktaran Kütükçü “İş Bankası ile imzaladığımız iş birliği protokolü ile OSB sanayicilerimiz verimlilik artırma, maliyet azaltma ve yeşil altyapı gibi farklı konulardaki yatırımlar için uygun maliyetlerle İkiz Dönüşüm Kredisi kullanabilecek. OSB sanayicilerimiz bu protokolle birlikte ayrıca, ihracatın finansmanı için de uygun koşullarda krediye ulaşabilecekler.” dedi.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir