Connect with us

Finans & Ekonomi

17 ÜLKEDEN 660 FİRMA 30’UNCU WIN EURASIA’DA BİR ARAYA GELİYOR

5-8 Haziran 2024 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek 30’uncu WIN EURASIA’da 17 ülkeden 660 firma, 6 salondaki toplam 55.000 metrekarelik fuar alanında “enerji, elektrik, elektronik teknolojileri, kaynak ve robotik kaynak teknolojileri, lojistik, tedarik zinciri yönetim, iç lojistik çözümleri, endüstriyel üretim makinaları, endüstriyel otomasyon ve fabrika otomasyon sistemleri” ürünlerini sergileyecek. 2024 yılında GSYH içindeki payının gelecek yıl yüzde 21,1 ve ihracatının da 252,3 milyar dolar olması beklenen imalat sanayinin temsilcileri 30’uncu yılını kutlayan WIN EURASIA fuarına hazır.

 

17 ülkeden 660’ın üzerinde katılımcı firma ile yaklaşık 102 ülkeden 39 binin üzerinde sektör profesyoneli, 5-8 Haziran 2024 tarihleri arasında “Endüstri Gelecekle Buluşuyor” ana temasıyla İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek WIN EURASIA 2024’de bir araya gelecek. 2024 yılında GSYH içindeki payının gelecek yıl yüzde 21,1 ve ihracatının da 252,3 milyar dolar olması beklenen imalat sanayinin temsilcileri 30’uncu yılını kutlayan WIN EURASIA fuarına hazır.

30’uncu WIN EURASIA’yı ziyaret edenler, 40 markanın bir araya gelerek inşa ettiği, 30 farklı 5G kullanım senaryosunun Türkiye’de ilk defa eş zamanlı entegre bir şekilde çalışacağı demo fabrikayı, 5G Arena özel alanında görebilecek. Yaklaşık 500 metrekare alanda kurulacak demo fabrika 5G hızıyla deneyimlenecek.

ÜRÜNLER 6 SALANDAKİ 55 BİN METREKARELİK ALANDA SERGİLENECEK
Bu yıl 30’uncusu organize edilen WIN EURASIA’da, 6 salondaki toplam 55.000 metrekarelik fuar alanında enerji, elektrik, elektronik teknolojileri, kaynak ve robotik kaynak teknolojileri, lojistik, tedarik zinciri yönetim, iç lojistik çözümleri, endüstriyel üretim makinaları, endüstriyel otomasyon ve fabrika otomasyon sistemleri sektörlerinde faaliyet gösteren yüzlerce firma en yeni ürünlerini sergileme fırsatı bulacak.

DEMO FABRİKADA 5G HIZI DENEYİMLENECEK
Nokia ve Türk Telekom sponsorluğundaki 5G, dijital fabrikalar, yapay zekâ, Endüstri 5.0 ve metaverse alanının yanı sıra, hidrojen özel alanı ve ComVac kompresör, vakum ve basınçlı gaz ekipmanları ve teknolojileri özel alanıyla fuara ayrı bir renk katacak. Ziyaretçiler 40 markanın bir araya gelerek inşa ettiği, 30 farklı 5G kullanım senaryosunun Türkiye’de ilk defa eş zamanlı entegre bir şekilde çalışacağı demo fabrikayı, 5G Arena özel alanında görebilecek. Yaklaşık 500 metrekare alanda kurulacak demo fabrika 5G hızıyla deneyimlenecek.

22 ÜLKEDEN 250’DEN FAZLA NİTELİKLİ SATIN ALMACI AĞIRLANACAK
Öte yandan fuar kapsamında MAKFED (Türkiye Makina Federasyonu) ve MAİB’in (Makine İhracatçıları Birliği) destekleri ve Hannover Fairs Turkey’in global ağıyla Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Cezayir, Çekya, Fas, İran, Irak, Ürdün, İtalya, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Mısır, Polonya, Romanya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Tunus, Özbekistan’dan 250’den fazla nitelikli satın almacı İstanbul’da ağırlanacak ve katılımcı firmalarla B2B görüşmeler düzenlenecek.

Adnan Dalgakıran- Makine İhracatçıları Birliği (MAKFED) Yönetim Kurulu Başkanı 

YENİLİKÇİ ÜRÜNLER TANITILACAK, DÜNYADAKİ TRENDLER TAKİP EDİLECEK…
Makina imalatçısı 55 bine yakın firmayı temsil eden 33 derneğin çatısı altında buluştuğu MAKFED’in Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, yenilikçi ürünlerini tanıtmak ve dünyadaki trendleri takip etmek için WIN EURASIA fuarında olacaklarını belirterek şunları dile getirdi: “Fuarlar dünya ticaretine açılmak ve başarılı ihracat çalışmaları gerçekleştirmek için önemli merkezler. WIN EURASIA birçok sektör için olduğu gibi makina sektörü için de en önemli bir fuar. Bu noktada üreticilerimize hem yeni teknolojilerini hem de öne çıkan ürünlerini sergileme fırsatı sunuyor. Hepimizin fuarlardan en büyük beklentisi uluslararası satın alma profesyonellerinin gelerek ikili görüşmeler yapmaları. WIN EURASIA da bu konuda sektörümüze yüksek verim sunuyor. Üreticilerimiz dünyanın farklı noktalarından gelen profesyoneller ile görüşerek yeni iş birliklerine imza atıyorlar ve bu sayede ülke ekonomisine de katkıda bulunuyorlar.

Sektörümüz WIN EURASIA’yı oldukça önemsiyor ve verimli buluyor. Her geçen yıl katılan üretici sayımız da artıyor. Fuar gerek aktiviteler gerekse katılımcılar bazında üreticilere verimli bir zemin sunuyor. Gelecek yıl organizasyonunda WIN EURASIA’ya daha çok üreticimizin katılmasını bekliyoruz. Verimli geçen fuarın ardından böylelikle ihracatta rakamlarımızı daha da kolaylıkla artırabileceğiz.”

Sena Mengül- Hannover Fairs Turkey WIN EURASIA Proje Yöneticisi 

TİCARET BAKANLIĞI VE KOSGEB’İN TEŞVİK LİSTESİNDE…
Hannover Fairs Turkey WIN EURASIA Proje Yöneticisi Sena Mengül ise organize ettikleri fuar hakkında şu bilgileri aktardı: “Fuarımıza 17 ülkeden 660’ın üzerinde firma katılım sağlayacak. Bunun yanı sıra 55.000 metrekarelik alanımızda Almanya, Çin, Kore ve Tayvan ülke pavilyonlarını ağırlayacağız. Fuarımız bu anlamda uluslararası katılımı olan, Ticaret Bakanlığı’nın ve her yıl KOSGEB‘in teşvik listesinde yer alıyor.

YENİ TEKNOLOJİLER MASAYA YATIRILACAK
Nokia ve Türk Telekom sponsorluğundaki 5G, Dijital Fabrikalar, Yapay Zekâ, Endüstri 5.0 ve Metaverse alanının yanı sıra, Hidrojen Özel alanı ve Kompresör ve Basınçlı Hava Özel alanı ile fuara ayrı bir renk katacak. Robot, Metaverse, otomasyon çözümlerinin yansıra diğer alanda da Hidrojen ve Yeşil Dönüşümde Türkiye ve dünyadaki yeni teknolojileri nasıl hayata geçireceğimizi masaya yatıracağız. 5G ve Dijital Fabrikalar alanında Geleceğin fabrikasını inşa edeceğiz, ilk defa Endüstri 5.0, Yapay Genel Zekâ ve 5G entegrasyonu ile 30 farklı firmanın bir araya getireceği bir dijital fabrika inşa edeceğiz, Demo fabrika yaklaşık 500 m2’de kurulacak ve 5G hızıyla deneyimlenecek.

SANAYİDE KADIN ELİ PROJESİ
2 ayrı sahnede 4 gün panel programları ve keynote konuşmacılarla sektörün sorun ve çözümlerini konuşacağız. Bu yıl Konferans programında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) yürüttüğü bir proje olan SANAYİDE KADIN ELİ projesini işleyeceğiz, fuarın son günü sabahtan öğlene kadar iki slot halinde rol model sanayici kadınlarımızla beraber mavi yakalı kadınların sanayide istihdamlarını işleyeceğiz.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir