Connect with us

Finans & Ekonomi

LIDIO’DAN SATICILARI VE ALICILARI FERAHTALAN UYGULAMA: ANINDA KREDİ…

“Türkiye’nin en büyük ve en kapsayıcı ödeme platformu” olduklarını ifade eden Lidio Ürün Direktörü Ayça Küçük, yeni ürünleri Lidio Anında Kredi’nin üye iş yerlerine kredi kartı kullanmayan 20 milyondan fazla tüketiciye erişebilme fırsatı sunduğunu söyledi. İş yerlerine diğer ödeme yöntemleriyle aynı anda anında kredi sunabilme esnekliği kazandırdıklarını belirten Küçük “Örneğin 10.000 TL’lik bir sepetin 500 TL’sini kredi kartıyla, 500 TL’sini havale ile ve 9.000 TL’sini ‘anında kredi’ ile ödemek mümkün.” dedi.

 

Yeni ürünleri Lidio Anında Kredi’yle üye iş yerlerine diğer ödeme yöntemleriyle aynı anda anında kredi sunabilme esnekliği kazandırdıklarını da belirten Ayça Küçük “Örneğin 10.000 TL’lik bir sepetin 500 TL’sini kredi kartıyla, 500 TL’sini havale ile ve 9.000 TL’sini ‘anında kredi’ ile ödemek mümkün.” dedi.

Fintech kuruluşu Lidio’nun yeni ürünü Lidio Anında Kredi, kart limitlerinin yetersiz kaldığı ya da nakit sıkıntısı yaşandığı durumlarda işletmelere ve müşterilerine çözüm imkânı sağlıyor. Tamamen dijital servisler aracılığıyla yapılan kredi başvurusu dakikalar içinde tamamlanıyor ve planlanan ödeme gerçekleşebiliyor.

“Türkiye’nin en büyük ve en kapsayıcı ödeme platformu” olduklarını ifade eden Lidio Ürün Direktörü Ayça Küçük, Lidio Anında Kredi’nin üye iş yerlerine kredi kartı kullanmayan 20 milyondan fazla tüketiciye erişebilme fırsatı sunduğunu söyledi.

“SEKTÖRE ÖRNEK TEŞKİL EDECEK BİR ALTYAPI ÜRÜNÜ”
Lidio Anında Kredi’nin “aynı zamanda bankaların fintek şirketleriyle iş birliği yaptığı ve nakit yönetimindeki büyümelerinde finteklerin gücünden faydalandığı, sektöre de örnek teşkil edecek bir altyapı ürünü” olduğunu kaydeden Küçük “Lidio çatısı altında geliştirdiğimiz her üründe olduğu gibi Lidio Anında Kredi ürününü tasarlarken de son tüketici deneyimini en üst sıraya koyduk. Anında Kredi ürününü son kullanıcıya açacak olan iş yerlerimiz için tek sözleşme ile basit, kolay ve karlı bir entegrasyon yapabilecekleri altyapıyı hazırladık.” dedi.

ENTEGRE BANKALARIN KREDİ ŞARTLARINI ANINDA SORGULAYABİLME İMKANI
Küçük, yeni ürünleri hakkında şu bilgileri aktardı: “Kredi başvurularında kategori ve işlem tutarına göre kredi şartları değişebiliyor, Lidio API’si üzerinde bu ödemeler için en geniş kategori (yasaklı, izinli, limitli) değerlerine yer verdik. Kredi başvuru sayfasına gelmeden, entegre olduğumuz tüm bankalardan kredi şartlarının anlık olarak sorgulanabileceği bir servis mimarisi kurduk. Bankalarla kurulan performans bazlı sorgulama mimarisiyle, iş yerleri müşterilerine şeffaf şekilde kredi şartlarını sunabiliyor. Bankalarla yaptığımız özel anlaşmalar sayesinde her iş yerimiz için farklı vade oranlarıyla ve farklı dönemlerde kampanya yönetimi sağlayabilecekleri bir API yapısı hazırladık.

DİĞER ÖDEME YÖNTEMLERİYLE AYNI ANDA KREDİ SUNABİLME ESKENLİĞİ
Anında Kredi ürünümüzün içinde tıpkı PoS Ürünlerinde olduğu gibi API üzerinden iptal/iade yönetimi yapılabiliyor. Kredinin cayma ve iptal süreçleri bankaların dijital servisleri aracılığıyla Lidio tarafından yönetiliyor. İş yerlerine diğer ödeme yöntemleriyle aynı anda anında kredi sunabilme esnekliği kazandırıyoruz. Örneğin 10.000 TL’lik bir sepetin 500 TL’sini kredi kartıyla, 500 TL’sini havale ile ve 9.000 TL’sini ‘anında kredi’ ile ödemek mümkün.

Anında Kredi ürününü fiziksel mağaza içinde yer alan kasa uygulamaları üzerinden yine Lidio alt yapısı kullanılarak müşterilere sunulabilmesi için de çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Bunun yanında yine bankalarla yaptığımız iş birliği ile ‘ön onaylı kredi’ akışlarını da bankalarla eş zamanlı hazır hale getirmeyi planlıyoruz.”

EKRANLARDA “ANINDA KREDİ KULLAN” SEÇENEĞİ ÇIKIYOR
Üye iş yeri Lidio’yla kredi sözleşmesi imzaladığında ödeme ekranlarında “Anında Kredi kullan” seçeneği de çıkıyor. Son kullanıcı bu seçeneğe tıkladığında sepet tutarı kadar krediyi hızlıca bankasından alıp ödemeyi tanımlı krediyle yapabiliyor. Sözleşme imzalayan üye iş yerleri, Lidio Hosted ödeme sayfaları üzerinden bu enstrümanı hızlıca ekleyebiliyor. API üzerinden hızlı bir entegrasyonla Lidio Anında Kredi ürününü kendi ekranlarında da kullanabiliyor.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir