Connect with us

Finans & Ekonomi

BİLİŞİMDE İLK 500 ŞİRKETİN 2021 GELİRİ 214 MİLYAR TL…

Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi – Bilişim 500 Araştırması 2021 sonuçlarının açıklandığı törende sektördeki gelişim ve değişimlere dikkat çekildi. Özellikle kalifiye insan kaynağına duyulan ihtiyaca vurgu yapıldı ve geleceğe dair hangi adımların atılması gerektiğinin altı çizildi. Nesnelerin interneti, bulut, yapay zekâ ve siber güvenlik alanlarındaki büyümenin devam edeceğini öngördüklerini belirten M2S Araştırma Şirketi Genel Müdürü Özlem Unan, “2021 yılında bulut hizmeti gelirlerinin yüzde 59, yapay zekâ gelirlerinin ise yüzde 158 büyümesi bu öngörümüzü destekler nitelikte.” dedi.

 

M2S Araştırma Şirketi’nce gerçekleştirilen Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi – Bilişim 500 Araştırması 2021 sonuçlarına göre listeye giren ilk 500 bilişim firması, 2020’ye kıyasla yüzde 26’lık artışla toplamda 214 milyar TL gelir elde etti ve TL bazında ortalama yüzde 54 büyüdü. 2020’deki büyüme oranı yüzde 42 idi. Büyüme oranı 2021 listesindeki şirketlerin 57’sinde yüzde 100’ün, 163’ünde de ortalamanın üzerine çıktı. Bilişimde başı çeken yazılım sektörü önceki seneye nazaran yüzde 74 artırarak 1,6 milyar TL’lik ihracata imza attı. Hizmet ihracatı da yüzde 53 artarak 1,5 milyar TL’ye yükseldi.

Özlem Unan- M2S Araştırma Şirketi Genel Müdürü 

COVID-19’UN BİLİŞİME OLUMLU ETKİSİ 2021’DE DE SÜRDÜ…
Covid-19 pandemisinin bilişim sektörüne olumlu etkisinin 2021 yılında da sürdüğüne işaret eden M2S Araştırma Şirketi Genel Müdürü Özlem Unan, “En yüksek oranda gerçekleşen iki büyüme yüzde 1725 ve yüzde 604 ile iki yazılım şirketine ait. Şirketlerden biri metaverse alanında diğeri ise insansız hava araçları konusunda çalışıyor. Bu şirketler, bilişim sektörünün nereye doğru gittiğini de bize çok net göstermesi açısından anlamlı.” dedi.

“PAZAR DİNAMİKLERİ, TEKNOLOJİ VE ÇÖZÜMLER DEĞİŞİP GELİŞİYOR”
Pazar dinamikleri, teknoloji ve çözümlerin çok değişip geliştiğini belirten Unan, konuya ilişkin şu detayları paylaştı: “Güvenlik çözümleri ve hizmetleri ile bulut hizmetlerinde büyüme yaşandı. E-ticaret şirketleri büyüdü. Finans, kamu, perakende ve üretim gibi temel sektörler en yüksek teknoloji yatırımlarını yapan sektörler olarak önde olmayı sürdürdü. Nesnelerin interneti, bulut, yapay zekâ ve buna bağlı olarak veri yönetimi, siber güvenlik alanlarındaki büyümenin de devam edeceğini öngörüyoruz. 2021 yılında bulut hizmeti gelirlerinin yüzde 59, yapay zekâ gelirlerinin ise yüzde 158 büyümesi bu öngörümüzü destekler nitelikte.”

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ…
“Dağıtıcı”, “Sistem Entegratörü ve İş Ortağı”, “Uluslararası Merkezli Üretici/Üreticinin Temsilcisi”, “Türkiye Merkezli Üretici”, “Bilişim 500 Plus” ve “Türkiye Ekonomisine Katkı” kategorilerinde birinci olan şirketlere ödülleri takdim edildi.

23’üncü İlk 500 Bilişim Şirketi değerlendirmesinde Turkcel genelde; Logo Yazılım, Yılın Ar-Ge Yatırımı; KoçSistem, Yılın Yapay Zeka; Karel Elektronik, Yılın Türkiye Merkezli Üretici Donanım; Softtech, Yılın Türkiye Merkezli Üretici Yazılım; Corning Optik İletişim, Yılın Donanım İhracatı; Teleperformance Türkiye, Yılın Hizmet İhracatı; Roof Stacks Yazılım ise Yılın Yazılım İhracatı kategorisinde birinci oldu.

“Mottomuz Sürdürülebilirlik” ana temalı törende İbrahim Durak, İlker Tabak, Hulusi Bodrumlu, Osman Circi, Hakan Akalın, Arzu İlhan Babaoğlu, Ayten Akalın, Serdar Kayaoğlu, Uğur Sungurtekin, Mehmet Önder ve Ümit Atalay’a “35 Yıl Emek” ödülleri verildi.

AÇILIŞ KONUŞMALARINDA SEKTÖRÜN GELECEĞİNE DİKKAT ÇEKİLDİ…
Sanatçı-Bilişimci Taylan Dedeoğlu’nun solo gitar performansıyla başlayan Bilişim 500 Ödül Töreni’nin açılışında T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul, KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, Telcoset Genel Müdür Yardımcısı Ömer Baran, Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdürü Gürkan Arpacı, MBIS Genel Müdürü Cenk Salihoğlu, Bulutistan Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Gençtürk, ARD Grup Yönetim Kurulu Başkanı Arda Ödemiş, RoofStacks & GoArt Yönetim Kurulu Başkanı Burak Soylu ve BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe konuştu.

Törende konuşmacılar şunları dile getirdi:

“AMACIMIZ BİLİŞİM 1000, BİLİŞİM 5000’E ULAŞMAK”
Murat Göçe (BTHABER Şirketler Grubu Başkanı):
“Bilişim 500, 23 yaşında bir genç ama biz artık olgunlaşmasını istiyoruz. Amacımız; Bilişim 1000, Bilişim 5000’e ulaşmak. Sadece Türkiye’de değil yurtdışında da referans kaynağı olmasını sağlamak. Türkiye’de bilişim sektörünün ciroları itibariyle sıralandığı, pazar hakkında öngörü ve özellikleri belirleyen araştırmaya göre; 2021 yılında ilk 500 sıralamasında yer alan şirketlerin toplam geliri, 2020 yılına göre yüzde 26 büyüme göstererek, 214 milyar TL’ye ulaştı. Son 10 yıllık büyüme ise yüzde 210 olarak gerçekleşti. Bilişim 500 sıralamasına 80 yeni şirketin girdiği açıklandı.”

“BİLİŞİMDE SON 10 YILDAKİ EN YÜKSEK BÜYÜME GERÇEKLEŞTİ”
Dr. Ömer Fatih Sayan (T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı):
“Bilişim şirketlerimizin gücü adeta diğer şirketlerin, sektörlerin gücüne güç katıyor. Bu da ülkemizin gücüne güç katıyor. Özellikle pandemi döneminde bilgi ve iletişim teknolojilerinin hayatımızın devamlılığını sağlamada ne kadar önemli olduğunu hep birlikte bir kez daha gördük. Rakamlara baktığımızda bilişim sektörü açısından 2021 yılında son 10 yıldaki en büyük, en yüksek büyüme yüzde 30’a yakın gerçekleşti. Küresel bilgi iletişim teknolojisi pazar büyüklüğünün 2026 yılında 5.6 trilyon dolar büyüklüğe ulaşacağı öngörülüyor. Artık ülkemizin bir markası haline gelmiş olan Bilişim 500’e katkı sağlayan tüm şirketlerin başarı hikâyelerini hep birlikte gözlemledik. Bunlar bizim için gerçekten gurur verici. Bu şirketlerimiz, sadece Türkiye’yi hedeflemiyorlar, dünyada söz sahibi olmayı hedefliyorlar. Ülkemizde bu şirketler tüm bu hale geldiyse, istikrarlı büyümenin de buna katkısı olduğu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.”

“TÜRKİYE’DE 1500’DEN FAZLA AR-GE MERKEZİ VAR”
Mehmet Fatih Kacır (T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı):
“Mobiliteden akıllı yaşama, sağlıktan enerjiye, tıptan, haberleşmeye, uzay teknolojilerine kadar değişimin, dönüşümün en hızlı yaşandığı alan, bilişim sektörünün yürüttüğü çalışmalarla şekilleniyor. Bugün artık Türkiye’mizin 1500’den fazla ARGE merkezi var. Türkiye’de 94 teknoparkımızda 8 binden fazla şirketimiz inovasyon odaklı Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle son dönemde hayata geçirdiğimiz teknoloji odaklı sanayi hamlesi programına ve bu programdaki dijital dönüşüm başlığına sektörümüzün çok yoğun bir ilgisi oldu. 119 projede bir milyar 600 milyon doların üzerinde Ar-Ge ve yatırım öngörüsüyle başvuru aldık.”

“BİLİŞİM ŞİRKETLERİ BİRLEŞMELERLE, FİNANSAL VE STRATEJİK YATIRIMLARLA BÜYÜMELİ”
Dr. Hakan Yurdakul ( T.C. Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi):
“Orta-yüksek gelirli ülkelerin toplam servis ihracatlarının yaklaşık yüzde 11-12’sini bilişim servisleri oluşturmakta. Ülkemizde bu oran ne yazık ki yüzde 4-5 sularında geziyor. Dolayısıyla son derece küçük bir ihracattan bahsediyoruz. Bu ihracatın arttırılması lazım ama iyi haber şu: Son yirmi yıllık dönemde bu ihracat orta-yüksek gelirli ülkelere kıyasla çok daha hızlı bir şekilde arttı. Yani orta-yüksek, yüksek, orta, düşük ve OECD ülkeleriyle karşılaştırıldığı zaman Türkiye’deki bilişim servislerinin ihracat etme hızı oldukça yüksek bir şekilde artıyor. Bunun desteklenmesinin yolu sadece organik büyüme değil. Bilişim şirketleri mutlaka birleşmelerle, finansal ve stratejik yatırımlar alarak büyümeli. ”

“SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONUSUNDA YENİ ÇÖZÜMLER VE AÇILIMLAR YAKALANMALI”
Mehmet Ali Akarca (KoçSistem Genel Müdürü):
“Bilişim sektöründe sürdürülebilirlik konusunda bundan sonraki dönemde bugüne kadar yapılandan daha fazla yeni çözümler üretilmesi ve yeni açılımlar yakalanması gerekiyor. Sürdürülebilirlik Koç Topluluğu olarak bizim çok önem verdiğimiz bir alan ve topluluk olarak insan, iş, toplum ve dünya olarak sıraladığımız dört ana kulvarda sürdürülebilirliğin devamlılığının daha iyi olması konusunda çalışıyoruz.”

“SEKTÖRÜN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİ KALİFİYE PERSONEL”
Ömer Baran (Telcoset Genel Müdür Yardımcısı):
“Yakın zamanda pandemiyle gelişen, dünyada ve Türkiye’de kalifiye çalışan bulma sıkıntısı sektörün en büyük sorunlarından biri haline geldi. Gerek yurt dışında giden gerekse uzaktan yurt dışında çalışan kaynakların Türkiye içinde kalması için ortak şekilde hareket etmemiz gerekiyor. Çünkü Türkiye’de şirketlerimizin sürdürülebilirliği için kalifiye insan kaynağının bir şekilde burada kalıp yurt dışına servis veren, ürün geliştiren bir noktada olması lazım.”

“DİJİAL DÖNÜŞÜM ŞİRKETLERİN DNA’SINDA DEĞİŞİMİ HEDEFLİYOR”
Gürkan Arpacı (Turkcell Dijital İş Servisleri Genel Müdürü):
“Dijital dönüşüm şirketlerin DNA’sında değişimi hedefliyor, bu dönüşümü şirket çapında içselleştirmek ve teknolojiyi merkeze almak gibi önemli sorumluluklar da kurumların teknoloji liderlerine düşüyor. Doğru paydaşlar ile bu sponsorluğu kazanabilen liderler şirketlerini geleceğe taşıyor.”

“EN ÖNEMLİ GİRDİMİZ İNSAN KAYNAĞI”
Cenk Salihoğlu (MBIS Genel Müdürü):
“Sektör olarak bizim en önemli girdimiz insan kaynağı. Bu Türkiye’de ve dünyanın eksikliğini hissettiğimiz bir kaynak. Gerek teknoloji üretimine gerekse uygulamaya yönelik ekiplere ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz ve bu anlamda çok ciddi bir açık var. Bu da aslında ülkemiz açısından bir takım fırsatları da bize gösteriyor. Biz buradaki oyunu eğer doğru kurabilirsek, Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma potansiyeline bilişim sektörü sayesinde ulaşabiliriz.”

“BULUT TEKNOLOJİLERİ DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE ÖNCÜ ROLE SAHİP”
Gökhan Gençtürk (Bulutistan Yönetim Kurulu Üyesi):
“Hızla artış gösteren dijitalleşme faaliyetleri hemen hemen her sektör için büyük bir dönüşüme işaret ediyor. Bu dönüşümün öncülerinden olan bulut bilişim teknolojileri, Avrupa Komisyonu tarafından verimli, sürdürülebilir hizmetler sunmak için büyük bir öneme sahip stratejik dijital teknolojilerden biri olarak tanımlanıyor. Bulut tabanlı servisler bu noktada işletmelere uygun maliyetli, verimli, sürdürülebilir, güvenlikli hizmetler sunuyor. Türkiye’nin ilk ve lider yerel bulut sağlayıcı firması Bulutistan olarak Türkiye’de yüzde 50’lik pazar payına sahibiz ve uzman kadromuzla 60’tan fazla ülkeden müşterilerimizin ihtiyaç duydukları bulut servislerini yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek sunuyoruz.”

“İNSAN KAYNAĞININ TÜRKİYE’DE KALABİLMESİ İÇİN TEŞVİKE İHTİYAÇ DUYUYORUZ”
Arda Ödemiş (ARD Grup Yönetim Kurulu Başkanı):
“Sürdürülebilirlik pek çok konuda kritik bir önem taşıyor. Sektör açısından bakıldığında teknoloji şirketlerinin sürdürülebilir şekilde hayatlarını devam ettirebilmesi, büyümesi için desteklerin, teşviklerin artması gerekmekte. Özellikle insan kaynağının Türkiye’de kalabilmesi için bu teşviklere ihtiyaç duyuyoruz.”

“2017’DE METAVERSE AR-GE’SİNE BAŞLAMIŞTIK”
Burak Soylu (Roof Stacks ve GoArt Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı):
“Hepimizin bildiği üzere coğrafi sınırların olmadığı bir düzlem olan teknolojide, pazarın geniş, rekabetin çetin olduğu bir mecradayız. Bunun için ürünlerimizi geliştirirken dünyayı, kullanıcıların değişen ihtiyaçlarını ve beklentilerini doğru okumaya ve avantajlarımızı en doğru şekilde kullanarak en doğru çözümü geliştirmeye odaklanıyoruz. Bugün bu ödülü almamızı sağlayan GoArt Metaverse de bu odak ile ortaya çıkmış bir ürün. 2017 yılında metaverse’ün henüz bu kadar yüksek sesle konuşulmadığı bir dönemde Ar-Ge çalışmalarına başladığımız bir proje. Sektöre rehberlik eden araştırmalarından biri olan Bilişim 500 ödüllerinde 2 kategoride birincilik ödülünün sahibi olmak onur verici. Seyreden değil, inşa eden, oyuncu değil, oyun kuran olma hedeflerimizden ödün vermeden ülkemize bu gururu yaşatmaya ve Türkiye’nin dijital kalkınma yolunda koyduğu hedeflere katkı sunmaya devam edeceğiz.”

 

TÜRKİYE EKONOMİSİNE KATKI ÖZEL ÖDÜLLERİ  
YILIN AR-GE YATIRIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ LOGO YAZILIM
YILIN YAPAY ZEKA KATEGORİ BİRİNCİSİ KOÇSİSTEM
YILIN TÜRKİYE MERKEZLİ ÜRETİCİ DONANIM KATEGORİ BİRİNCİSİ KAREL ELEKTRONİK
YILIN TÜRKİYE MERKEZLİ ÜRETİCİ YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ SOFTTECH
YILIN DONANIM İHRACATI KATEGORİ BİRİNCİSİ CORNİNG OPTİK İLETİŞİM
YILIN HİZMET İHRACATI KATEGORİ BİRİNCİSİ TELEPERFORMANCE TÜRKİYE
YILIN YAZILIM İHRACATI KATEGORİ BİRİNCİSİ ROOF STACKS YAZILIM
İLK 500 BİLİŞİM ŞİRKETİ BİRİNCİSİ TURKCELL

 

BİLİŞİM 500 PLUS ÖDÜLLERİ  
YILIN 3 YAŞINDAN KÜÇÜK GENÇ ŞİRKETLER KATEGORİ BİRİNCİSİ ÖZ İLKE BİLİŞİM
YILIN 3 YAŞINDAN KÜÇÜK EN HIZLI BÜYÜYEN KATEGORİ BİRİNCİSİ TİTRA TEKNOLOJİ
YILIN KGK KATEGORİ BİRİNCİSİ İNFORM ELEKTRONİK
YILIN SAVUNMA SEKTÖRÜ YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ HAVELSAN
YILIN SİGORTACILIK SEKTÖRÜ YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ AGİTO BİLGİSAYAR
YILIN SAĞLIK SEKTÖRÜ YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ TİGA BİLGİ TEKNOLOJİLERİ
YILIN TARIM SEKTÖRÜ YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ TARIM KREDİ TEKNOLOJİ – TARNET
YILIN TURİZM SEKTÖRÜ YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ ERKA GRUBU
YILIN OTOMOTİV SEKTÖRÜ YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ ADESSO TÜRKİYE
YILIN LOJİSTİK SEKTÖRÜ YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ ARD GRUP BİLİŞİM
YILIN FİNANS BANKACILIK SEKTÖRÜ YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ SOFTTECH
YILIN SİSTEM ENTEGRATÖRÜ VE İŞ ORTAĞI – IOT VE M2M KATEGORİ BİRİNCİSİ ASELSANNET
YILIN SON 1 YILDA EN HIZLI BÜYÜYEN KATEGORİ BİRİNCİSİ ROOF STACKS YAZILIM
YILIN SON 3 YILDA EN HIZLI BÜYÜYEN KATEGORİ BİRİNCİSİ PENTA TEKNOLOJİ

 

TÜRKİYE MERKEZLİ ÜRETİCİ KATEGORİ ÖDÜLLERİ  
YILIN VERİ TOPLAMA DONANIMI (OT/VT) KATEGORİ BİRİNCİSİ ASİS ELEKTRONİK
YILIN DANIŞMANLIK KATEGORİ BİRİNCİSİ STM SAVUNMA TEKNNOLOJİLERİ
YILIN ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ TURKCELL GLOBAL BİLGİ
YILIN KURULUM / BAKIM / DESTEK HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ KAREL ELEKTRONİK
YILIN DIŞ KAYNAK KULLANIM HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ ASSİSTT
YILIN E-FATURA E-DEFTER E-ARŞİV HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ LOGO YAZILIM
YILIN BARINDIRMA YÖNETİM HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ RADORE
YILIN BULUT HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ VMİND
YILIN ALTERNATİF TELEKOM OPERATÖRÜ KATEGORİ BİRİNCİSİ İŞNET
YILIN MOBİL UYGULAMALAR KATEGORİ BİRİNCİSİ TEKNASYON YAZILIM
YILIN İNSAN KAYNAKLARI YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ LOGO YAZILIM
YILIN ERP YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ LOGO YAZILIM
YILIN DOKÜMAN ARŞİV YÖNETİM YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ BİMSER
YILIN CRM YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ İDEA TEKNOLOJİ
YILIN COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ NETCAD
YILIN VERİ GÜVENLİĞİ YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ KRON
YILIN İŞ UYGULAMALARI KATEGORİ BİRİNCİSİ TÜRKKEP
YILIN VERİ AMBARI VE İŞ ZEKASI YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ ARD GRUP BİLİŞİM
YILIN SEKTÖREL YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ SOFTTECH
YILIN TÜRKİYE MERKEZLİ ÜRETİCİ ANA KATEGORİ BİRİNCİSİ TURKCELL

 

ULUSLARARASI MERKEZLİ ÜRETİCİ / ÜRETİCİNİN TEMSİLCİSİ

KATEGORİ ÖDÜLLERİ

 
YILIN VERİ TOPLAMA DONANIMI (OT/VT) KATEGORİ BİRİNCİSİ MOBİSİS TEKNOLOJİ
YILIN DONANIM KATEGORİ BİRİNCİSİ LENOVO TÜRKİYE
YILIN KURULUM / BAKIM / DESTEK HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ SAP TÜRKİYE
YILIN DANIŞMANLIK KATEGORİ BİRİNCİSİ NTT DATA
YILIN ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ WEBHELP
YILIN HİZMET KATEGORİ BİRİNCİSİ SAP TÜRKİYE
YILIN İŞ UYGULAMALARI KATEGORİ BİRİNCİSİ NTT DATA
YILIN VERİ AMBARI VE İŞ ZEKASI YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ NTT DATA
YILIN ERP YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ SAP TÜRKİYE
YILIN CRM YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ SAP TÜRKİYE
YILIN SEKTÖREL YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ ARMADA YAZILIM
YILIN YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ SAP TÜRKİYE
YILIN ULUSLARARASI MERKEZLİ ÜRETİCİ / ÜRETİCİNİN TEMSİLCİSİ ANA KATEGORİ BİRİNCİSİ VODAFONE

 

SİSTEM ENTEGRATÖRÜ VE İŞ ORTAĞI KATEGORİ ÖDÜLLERİ  
YILIN TELEKOMÜNİKASYON ALT YAPI DONANIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ NETAŞ
YILIN VERİ YEDEKLEME VE DEPOLAMA DONANIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ NETAŞ
YILIN DONANIM KATEGORİ BİRİNCİSİ KOÇSİSTEM
YILIN DANIŞMANLIK KATEGORİ BİRİNCİSİ İNNOVA BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ
YILIN E-FATURA E-DEFTER E-ARŞİV HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ KOÇSİSTEM
YILIN DIŞ KAYNAK KULLANIM HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ TARIM KREDİ TEKNOLOJİ – TARNET
YILIN BULUT HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ KOÇSİSTEM
YILIN BARINDIRMA YÖNETİM HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ KOÇSİSTEM
YILIN KURULUM / BAKIM / DESTEK HİZMETİ KATEGORİ BİRİNCİSİ NETAŞ
YILIN HİZMET KATEGORİ BİRİNCİSİ KOÇSİSTEM
YILIN SANALLAŞTIRMA YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ ESTE BİLİŞİM
YILIN MOBİL UYGULAMALAR KATEGORİ BİRİNCİSİ HEPSİ EMLAK
YILIN VERİ AMBARI VE İŞ ZEKASI YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ KOÇSİSTEM
YILIN İŞ UYGULAMALARI KATEGORİ BİRİNCİSİ İNNOVA BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ
YILIN ERP YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ İNNOVA BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ
YILIN VERİ GÜVENLİĞİ YAZILIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ CYBERWİSE SİBER GÜVENLİK
YILIN SEKTÖREL YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ HAVELSAN
YILIN YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ DATA MARKET
YILIN SİSTEM ENTEGRATÖRÜ VE İŞ ORTAĞI ANA KATEGORİ BİRİNCİSİ KOÇSİSTEM

 

DAĞITICI KATEGORİ ÖDÜLLERİ  
YILIN AĞ DONANIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ PROLİNK
YILIN BİLGİ GÜVENLİĞİ DONANIMI KATEGORİ BİRİNCİSİ PROLİNK
YILIN MOBİL TELEFON KATEGORİ BİRİNCİSİ TEKNOSA
YILIN DONANIM KATEGORİ BİRİNCİSİ TEKNOSA
YILIN TABLET VE TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR KATEGORİ BİRİNCİSİ BİLKOM BİLİŞİM
YILIN HİZMET KATEGORİ BİRİNCİSİ MOBİLTEL
YILIN VERİ GÜVENLİĞİ YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ EXCLUSIVE NETWORKS
YILIN YAZILIM KATEGORİ BİRİNCİSİ EXCLUSIVE NETWORKS

 

BTHABER ÖZEL ÖDÜLLERİ  
EN YENİLİKÇİ PERAKENDE ÇÖZÜMLERİ ŞİRKETİ SETSİS – ENGİN LENGER
SİBER GÜVENLİK ALANINDA PARLAYAN YILDIZ SECURE FUTURE – CEM KOTANOĞLU
BTHABER DOSTU DR. ONUR YILDIRIM

 

35 YIL EMEK ÖDÜLERİ  
35 YIL EMEK İBRAHİM DURAK
35 YIL EMEK İLKER TABAK
35 YIL EMEK HULUSİ BODRUMLU
35 YIL EMEK OSMAN CİRCİ
35 YIL EMEK HAKAN AKALIN
35 YIL EMEK ARZU İLHAN BABAOĞLU
35 YIL EMEK AYTEN AKALIN
35 YIL EMEK SERDAR KAYAOĞLU
35 YIL EMEK UĞUR SUNGURTEKİN
35 YIL EMEK MEHMET ÖNDER
35 YIL EMEK ÜMİT ATALAY

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir