Connect with us

Finans & Ekonomi

TÜRK FİRMALARI, IRAK ERBİL İNŞAAT FUARI’NDA…

Irak’ın en büyük inşaat endüstrisi fuarı “Construct Iraq Erbil’in” dördüncüsü, 24-26 Mayıs 2022 tarihinde Erbil Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. So Fuar’ın organize ettiği fuarda; inşaat malzemeleri ve teknolojileri, müteahhitlik hizmetleri, elektrik ve ısıtma, havalandırma, iklimlendirme (HVAC) ve pompa sistemlerinde faaliyet gösteren uluslararası firmalar ürünlerini teşhir edecek.

 

Kürdistan Bölge Hükümeti, Irak Cumhuriyeti Sanayi ve Madenler Bakanlığı, Erbil Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle hayat bulan Irak’ın en büyük inşaat endüstrisi fuarı “Construct Iraq Erbil’e” Türkiye ve Irak haricinde İran, Mısır, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Çin’den 200’ü aşkın firma katılıyor. So Fuar’ın Erbil Uluslararası Fuar Merkezi’nde organize ettiği Küresel Fuar Endüstrisi Birliği (UFI) onaylı fuar kapsamında Energy Iraq ve Hvac Iraq da gerçekleşecek.

“Construct Iraq Erbil’e” Türkiye ve Irak haricinde İran, Mısır, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Çin’den 200’ü aşkın firma katılıyor

YENİ İŞ VE İŞ BİRLİĞİ FIRSATLARI…
İnşaat malzemeleri ve teknolojileri, elektrik ve enerji sistemleri, ısıtma soğutma sistemleri ihraç eden firmalar 24-26 Mayıs 2022 tarihindeki “Construct Iraq Erbil’de”; Irak’ın Erbil, Bağdat, Kerkük, Duhok, Musul ve Basra şehirlerindeki alıcılarla bir araya gelerek yeni iş fırsatlarını ve iş birliği imkanlarını görüşecek.

IRAK’IN ARTAN ENERJİ İHTİYACI…
Türkiye, İran ve Çin Irak’ta 9200 MW kapasiteli yeni elektrik santrali inşa etmeyi planlıyor. Ülkede halihazırda yaklaşık 8000 MW elektrik üretiliyor. İhtiyaç 14-15 bin MW civarında. Miktarın 2030 yılında 32 bin MW’a yükseleceği öngörülüyor. Mevcut durumda kamu elektrik şebekesinden evlere günde ortalama 7-6 saat elektrik verilebiliyor.

Detaylı bilgiler http://www.constructiraq.net adresinde.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir