Connect with us

Gündem

GAMEX 2022, 19 MAYIS’TA BAŞLIYOR…

On inlerce oyun sever, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki GameX 2022’de bir araya gelecek. 19-22 Mayıs tarihleri arasındaki GameX 2022’de oyun etkinliklerinin yanı sıra ödüllü turnuvalar, cosplay yarışmaları, konserler ve daha pek çok etkinlik gerçekleşecek.

 

Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin (EEMEA) en büyük Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX, 19 Mayıs 2022 tarihinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlıyor. Her yıl on binlerce oyun severin katıldığı GameX, bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençleri buluşturacak. Bölgenin en büyük cosplay yarışmasının ve turnuvalarının yapılacağı GameX’te ziyaretçiler hem büyük ödül için yarışacak hem de birbirinden renkli görüntülere tanık olacak.

PUBG MOBILE YÜKSELEN YILDIZLAR FİNALİ…
Rönesans Fuarcılık’ın organize ettiği GameX 2022’de oyun etkinliklerinin yanı sıra ödüllü turnuvalar, cosplay yarışmaları, konserler ve daha pek çok etkinlik gerçekleşecek. Fuar, 500 bin TL ödüllü Türkiye’nin en büyük topluluk turnuvası PUBG Mobile Yükselen Yıldızlar’ın finaline de ev sahipliği yapacak.

KATILIMCI MARKALAR…
19-22 Mayıs tarihleri arasındaki GameX 2022’ye PUBG Mobile’ın yapımcısı dünya devi Tencent Games, GameOn ve Tivibu markalarıyla Türk Telekom, finansal çözümler sunan Papara, oyun içi satışlar yapan Oyunfor, blockchain teknolojileri geliştiren Funverse Games, Monster Energy, Arma Computer, Hawk Chair, Almila Oyuncu Odası ve Hado’nun yanı sıra birçok marka katılıyor.

Her yıl on binlerce oyun severin katıldığı GameX, bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençleri buluşturacak. Bölgenin en büyük cosplay yarışmasının ve turnuvalarının yapılacağı GameX’te ziyaretçiler hem büyük ödül için yarışacak hem de birbirinden renkli görüntülere tanık olacak.

İŞ GELİŞTİRME ETKİNLİKLERİ…
Game Factory partnerliğinde organize edilen GameX’in iş geliştirme (B2B) alanında ise Google, analitik çözümler sunan Adjust ve oyun sektöründe insan kaynağı hizmeti sağlayan Zindhu HR gibi markalar sponsorluk desteği veriyor. Yurt dışından konuşmacılar 3 günlük konferans programında katılımcılara seslenecek. Bu kapsamda, Oyun Tasarımcıları Geliştiricileri Yapım ve Yayıncıları Derneği (OYUNDER) de sektörün geleceğine ilişkin bir panele imza atacak.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir