Connect with us

Finans & Ekonomi

KARGO, KURYE VE DAĞITIM SEKTÖRÜ 2022 HEDEFİ: 4 MİLYAR 685 MİLYON SİPARİŞ…

200 bini aşkın kişinin istihdam edildiği kargo, kurye ve dağıtım sektörü, 25-26 Mayıs 2022 tarihinde ilki gerçekleşecek Uluslararası Post & Parcel Zirvesi’nde (PPIS), hızlı büyüme ve teknoloji odaklı dönüşüm fırsatlarını masaya yatıracak. Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) Başkanı Fatih Önyol, e-ticaret sektörünün yüzde 40 büyüyeceğinin öngörüldüğü 2022 yılında bu öngörüye paralel “4 milyar 685 milyon adetlik siparişi tüketicilerle buluşturmaya hazırlandıklarını” açıkladı.

 

Covid-19 salgının herkesi evine kapattığı süreçte kargo, kurye ve dağıtım sektörü, ticari hareketliğinin devamında büyük rol oynadı. Sektörün temsilcileri bu yıl ilk defa düzenlenecek ve 25-26 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşecek Uluslararası Post & Parcel Zirvesi’nde (PPIS) bir araya gelecek. 200 binden fazla kişiye istihdam sağlayan sektör, 2022’de 4 milyar 685 milyon adet e-ticaret siparişini tüketicilere ulaştırmayı hedefliyor.

“E-TİCARET 2022 BÜYÜME ÖNGÖRÜSÜ YÜZDE 40”
E-ticaretin hızla büyümesinde sektörlerinin payına işaret eden Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) Başkanı Fatih Önyol, 2022 yılı beklentilerine dair şunları söyledi: “Genel ticaretten aldığı yüzde 18’lik pay ile dikkat çeken e-ticaret sektörünün en önemli tamamlayıcısı kargo, kurye ve lojistik firmaları, 2021 yılında sadece e-ticaret sektöründen kaynaklı 3 milyar 347 milyon adet siparişi tüketicilerle buluşturdu. Bir önceki yıla göre yüzde 46 oranındaki bu hacim artışı, dağıtım sektörünü büyütürken dönüşmesine de aracılık etti. 2022 yılında e-ticaret sektörünün yaklaşık yüzde 40 oranında büyümesi öngörülüyor, buna paralel olarak kargo, kurye ve dağıtım tarafında da 4 milyar 685 milyon adetlik siparişi tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyoruz.”

Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) Başkanı Fatih Önyol, e-ticaret sektörünün yüzde 40 büyüyeceğinin öngörüldüğü 2022 yılında bu öngörüye paralel “4 milyar 685 milyon adetlik siparişi tüketicilerle buluşturmaya hazırlandıklarını” açıkladı.

“İNOVATİF VE TEKNOLOJİ ODAKLI DÖNÜŞÜM KONUŞULACAK”
Önyol, sektörün inovatif ve teknoloji odaklı dönüşüm yolculuğunu dizayn etmek üzere bu yıl ilkini organize ettikleri Uluslararası Post & Parcel Zirvesi (PPIS) hakkında da şu bilgileri paylaştı: “Kargo, kurye, e-ticaret firmaları ile onlara hizmet sunan tüm alt sektör temsilcilerini, 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde Pullman İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek zirvede buluşturuyoruz. PPIS’te iki gün boyunca alanında uzman konuşmacılarla sektörün değişen yeni yüzü, beklentileri, gelişme alanları, yapay zekâ ve otonom teslimat araçları gibi yeni teknolojilerle entegrasyonu, sorunları ve uluslararası pazardan pay almak için yapması gerekenler masaya yatırılacak.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir