Connect with us

Finans & Ekonomi

KOBİ’LERİ YEREL PAZARDAN KÜRESEL ARENAYA TAŞIYAN YOL: DİJİTALLEŞME…

Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Birim Müdürü Tolga Bizel; 3’üncü İzmir KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi’ndeki “Rekabetçi Dijital Kobi’ler’’ oturumunda, “Türkiye’deki girişimlerin yüzde 99,8’ini oluşturan KOBİ’ler için” dijital dönüşümün yol haritasını anlattı.

 

Geleceğin akıllı fabrikalarını inşa eden teknolojileriyle dijital dönüşüme çözüm ortaklığı yapan Mitsubishi Electric, “Geleceği şekillendiren KOBİ’ler; tehdit ve fırsatlar” temasıyla İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleşen 3’üncü İzmir KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi’ne katıldı.

3’üncü İzmir KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi’, “Geleceği şekillendiren KOBİ’ler; tehdit ve fırsatlar” temasıyla İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleşti. 

“DİJİTALLEŞME KOBİ’LERE BİRÇOK AVANTAJ SAĞLIYOR”
Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve “Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı” (TOSYÖV) iş birliğiyle düzenlenen kongredeki “Rekabetçi Dijital Kobiler” oturumunda konuşan Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Birim Müdürü Tolga Bizel, “küreselleşmeyle ortaya çıkan yeni rekabet düzeninde dijitalleşmenin KOBİ’lere birçok avantaj sağladığını” ifade etti.

Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Birim Müdürü Tolga Bizel, “Rekabetçi Dijital Kobiler” oturumunda  “küreselleşmeyle ortaya çıkan yeni rekabet düzeninde dijitalleşmenin KOBİ’lere birçok avantaj sağladığını” ifade etti.

Tolga Bizel

ÜRETİM KABİLİYETLERİNDE ARTIŞ, SÜREÇ YÖNETİMİNDE VERİMLİLİK…
“Günümüzün rekabet dünyasında KOBİ’lerin varlığını sürdürebilmesi için dijitalleşmesi şart.” diyen Bizel, şunları söyledi: “Dijitalleşme, küresel rekabet avantajı sağladığı kadar iş sürekliliği konusunda da ne kadar belirleyici olduğunu pandemi sürecinde kanıtladı. Ülke ekonomisine ve istihdama önemli katkı sağlayan KOBİ’lerin Sanayi 4.0’a hızlı bir şekilde uyum sağlaması, hem üretim kabiliyetlerini artırıyor hem de proseslerini optimize ederek verimli bir süreç yönetimi sağlıyor. Dijital teknolojiler, KOBİ’ler için uçtan uça izlenebilirlik sunmakla kalmıyor; mobil çağda uzaktan kontrol imkânı veriyor. Tüm bu parametreler ise KOBİ’leri yerel pazardan küresel arenaya taşıyor.”

(Soldan sağa) Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Birim Müdürü Tolga Bizel, Türkiye Bilişim Derneği İkinci Başkanı Mehmet Ali Yazıcı

KOBİ’LERE GELECEĞİN FABRİKALARINI BUGÜNDEN KURMA İMKANI…
KOBİ’lere geleceğin dijital fabrikalarını bugünden kurma imkânı sunduklarını kaydeden Bizel, bunlara dair şu bilgileri aktardı: ““Sanayi 4.0’a yanıt olarak geliştirdiğimiz, üretim hattındaki tüm makine ve sistemlerin internet üzerinden haberleşmesini sağlayan inovatif e-F@ctory konseptimiz; üretimde çok yüksek hız, maliyet tasarrufu, kalite ve verimlilik artışı sağlıyor. Makine öğrenmesi algoritmasını kullanan ‘MAISART’ teknolojimizle yapay zekâ tabanlı fabrikalarda ve tesislerde ekipman duruş süresini azaltıyor ve verimliliğin artmasını sağlıyoruz. MELFA ASSISTA kolaboratif robotlarımız ile insan iş gücünü asiste ediyor ve bu sayede de işletmelerin üretim kapasitesini artırıyoruz. Dijital ikiz uygulamamız ise gerçek üretim hattına müdahale edilmeden üretime esneklik ve verim katıyor. Mitsubishi Electric olarak geliştirdiğimiz dijital teknolojilerle akıllı fabrika yatırımı yapmak isteyen KOBİ’lerin yanında yer almayı sürdüreceğiz.”

 

 

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir