Connect with us

Finans & Ekonomi

“68 YILDIR GEÇMİŞTEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE GELECEĞE BAKIYORUZ”

1954 yılında “vakıf kaynaklarını Türkiye ekonomisine kazandırma” hedefiyle kurulan Vakıfbank, 68’inci yaşında 1 trilyon TL’yi aşan aktif büyüklüğüyle Türkiye’nin ikinci bankası konumunda. “Kuruluşlarında emanet edilen değerlere her zaman sahip çıktıklarını” ve “var güçleriyle çalıştıklarını” ifade eden Genel Müdür Abdi Serdar Üstünsalih, “Bugün misyonumuz daha da büyük. Geçmişten aldığımız emaneti geleceğe taşımak her zamankinden daha önemli. Sürdürülebilir bir dünya için, çocuklarımızın geleceği için elimizden gelenin de fazlasını yapma sorumluluğunu da taşıyoruz.” dedi.

 

VakıfBank yönetimi; 68’inci kuruluş yıl dönümünü, geleneksel 15 ve 20 yıl kıdem ödüllerinde dereceye giren 400 çalışanıyla birlikte iki yıllık Covid-19 salgını molasının ardından İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen törenle yüz yüze kutladı. Program öncesinde Genel Müdür Abdi Serdar Üstünsalih, üst düzey yöneticiler ve banka çalışanları Anıtkabir’i ziyaret etti.

“AKTİF BÜYÜKLÜKTE KISA SÜREDE 6’NCILIKTAN 2’NCİLİĞE YÜKSELDİK”
VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih, 68’inci yıl vesilesiyle yaptığı açıklamada “Bankamız 68’inci yaşına geçmişten aldığı güçle geleceğe bakarak giriyor. Tıpkı bir çınarın her ilkbaharda yeniden canlanması gibi Bankamız da özellikle son yıllarda gücüne güç kattı. Çok kısa bir sürede aktif büyüklükte 6’ncılıktan 2’nciliğe yükseldik. Aktif büyüklüğümüzü 1 trilyon TL gibi önemli bir eşiğin üzerine taşıdık.” dedi.

Abdi Serdar Üstünsalih- Vakıfbank Genel Müdürü

“SÜRDÜRÜLEBİLİR BANKACILIK, STRATEJİMİZİN ANA OMURGASI”
Üstünsalih, şunları kaydetti: “Kuruluşumuzda bize emanet edilen değerlere her zaman sahip çıktık. Var gücümüzle çalıştık. Bankamızı ve ülkemizi büyüttük. Bugün misyonumuz daha da büyük. Geçmişten aldığımız emaneti geleceğe taşımak her zamankinden daha önemli. Sürdürülebilir bir dünya için, çocuklarımızın geleceği için elimizden gelenin de fazlasını yapma sorumluluğunu da taşıyoruz. Biz de sürdürülebilir bankacılığı en geniş anlamıyla ele alıyor ve stratejimizin ana omurgası olarak görüyoruz. Ülkemize ve insanımıza kattığımız değeri daha da artırmak için çalışıyoruz. Pandemi döneminden etkilenenlere yönelik kredi paketlerimiz, kadın girişimcilere özel desteklerimiz, en son yenilikçi ödeme ve tahsilat ekosistemi Vinov ile dijital bankacılığa sunduğumuz katkılar, kur korumalı mevduat hesap ailesiyle Türk liramızın itibarını korumaya yönelik çalışmalar hep bu yaklaşımımızın sonucu.

SPORA, KÜLTÜRE VE BİLİME DESTEK…
Bunun yanında uluslararası başarılarıyla ülkemizi onurlandıran VakıfBank Spor Kulübü ile spora; nitelikli eserlerle yayımcılık dünyasına renk getiren VakıfBank Kültür Yayınları ile kültür dünyamıza; BİLSEM’lerde özel yetenekli çocuklara verdiğimiz destek ile eğitime katkımız kesintisiz sürüyor. 68 yıl boyunca olduğu gibi bundan sonra da büyümeye ve bizimle birlikte tüm paydaşlarımızı, ülke ekonomimizi ve refahımızı büyütmeye devam edeceğiz.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir