Connect with us

Teknoloji

14’ÜNCÜ İTÜRO’DA NEFESLER TUTULACAK…

İTÜ Robot Olimpiyatları’nın (İTÜRO) 14’üncüsü de pratikte çok ilginç ve renkli gösterilere sahne olacak. Panel, seminer, söyleşi ve sergilerdeyse bu alandaki son teknolojik gelişmeler hakkında bilgiler verilecek.

 

Boston Dynamics şirketine ait dünyaca ünlü robot köpek Spot

Robotik alanında çalışma yapan öğrenciler, akademisyenler ve endüstri temsilcilerini bir araya getiren 14’üncü İTÜ Robot Olimpiyatları (İTÜRO), İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. 24 ile 26 Mart 2022 tarihleri arasındaki bilimsel etkinlik boyunca düzenlenecek panel, seminer, söyleşi ve sergilerde konuyla ilgili son teknolojik gelişmeler paylaşılacak. İTÜRO 2022’nin en renkli anlarından bir de Boston Dynamics şirketine ait dünyaca ünlü robot köpek Spot’la ziyaretçilerin buluşması.

 

YARIŞMALAR İLGİYLE İZLENECEK…
Olimpiyatlarda ayrıca 8 kategoriden oluşan yarışma da yapılıyor. Yarışmaya geçen 15 yıllık sürede yaklaşık 10 bin kişi katıldı. İTÜ Robot Olimpiyatları 2022’de Otonom İHA’ların yarıştığı Fanuc Drone, iki farklı robotun haberleşmesine dayalı ROBO Senaryo: Lojistik ve otonom sürüş görevine sahip trafik kategorisinde birincilere 10 bin, ikincilere 5 bin, üçüncülere ise 2 bin TL ödül verilecek. Merdiven Çıkan, Çizgi İzleyen Futbol, Mikro Sumo, Renk Seçen ve İnşaat kategorilerindeyse birincilere 4 bin TL, ikincilere bin 500 TL, üçüncülere de hediye çeki takdim edilecek.

 

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir