Connect with us

Finans & Ekonomi

“LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN YENİLİKÇİ, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE TEKNOLOJİK MARKASIYIZ”

Mayıs 2021’de İstanbul’da aktif hale gelen, faaliyet alanını Eylül 2021’de 16 ile genişleten Koç Topluluğu bünyesindeki dağıtım ve teslimat şirketi Sendeo artık 81 ilde. Lojistik sektörünün “yenilikçi, sürdürülebilir ve teknolojik markası” olma vizyonuyla yola çıkan şirket; 8 transfer, 5 dağıtım merkezi ve 1000’i aşkın teslimat noktasıyla Şubat 2022’den itibaren Türkiye genelinde hizmet vermeye başladı. 2022 yılı sonuna kadar 11 transfer, 45 dağıtım merkezi ve 2400 teslimat noktasına ulaşmayı hedefliyor.

 

“Covid-19 salgını sürecinde teknolojiyi iş süreçlerinin merkezine oturtarak hizmet vermeye başladıklarını” belirten ve “2020 yılında Türkiye’de nüfusun yaklaşık yüzde 74’ü internet ve yüzde 44’ü e-ticaret kullanıcısı iken 2021 yılında internet kullanıcı oranı nüfusa göre yaklaşık yüzde 78’e, e-ticaret kullanıcı oranı da yüzde 48’e yükseldi.” bilgisini aktaran Sendeo Genel Müdürü Özgün Şahin, “her geçen gün gelişen ve çeşitlenen ödeme sistemleri altyapısı ve artan teknoloji adaptasyonuyla” bu oranın giderek yükseleceğini öngördüklerini ve “Türkiye’de e-ticaret alanında ciddi bir potansiyel olduğunu düşündüklerini” söyledi.

Özgün Şahin-Sendeo Genel Müdürü 

“HEM BUGÜNE HEM DE GELECEĞE ODAKLANIYORUZ”
“E-ticaretteki yükseliş kargo ve lojistik şirketlerinin hacimlerinde, taşıdıkları ürün portföylerinde ciddi değişimleri de beraberinde getiriyor. Bugün dağıtım ve teslimat sektöründe toplam hacmin yarısından fazlasını e-ticaret gönderileri oluşturuyor” tespitini paylaşan Şahin, “teknolojik altyapıları, cesur ve yenilikçi bakış açıları, genç ve dinamik kadroları ve operasyonel kaliteleriyle” sektörde fark oluşturacaklarını kaydetti: “Sektörün yenilikçi ve sürdürülebilir markası olarak hem bugüne hem de geleceğe odaklanıyoruz. Teknoloji odaklı bakış açımız ve yenilikçi yaklaşımımızla son noktaya teslim edeceğimiz gönderileri, müşterilerimizin istediği gibi, mutlulukla ve güvenle teslim edeceğiz.”

ŞUBELER YERİNE TRANSFER VE DAĞITIM MERKEZLERİ…
Klasik dağıtım operasyonlarından farklı çalıştıklarını ifade eden Şahin, şunları dile getirdi: “81 ili kapsayan hizmetimizi klasik dağıtım operasyonlarından farklı olarak şubeler yerine transfer ve dağıtım merkezleriyle gerçekleştiriyoruz. 81 ilde; 8 transfer, 5 dağıtım merkezi ve 1000’in üzerinde teslimat noktasıyla lojistik sektörünün yenilikçi ve teknolojik markasıyız. 2022 yılı sonuna kadar 11 transfer, 45 dağıtım merkezi ve 2400 teslimat noktasına ulaşmayı hedefliyoruz.

2025 YILINA KADAR 60 MİLYON DOLAR YATIRIM HEDEFİ…
81 il operasyonumuzun tamamlanmasıyla birlikte ileri teknoloji ile harmanlanmış ürünlerimiz ve artan istihdam sayımızla birlikte günlük teslimat sayımızı eylül ayına göre yüzde 260 arttırdık. Bu oranın 2022’nin sonunda 10 kat artmasını bekliyoruz. Kasım ayında 2025 yılına kadar 60 milyon dolar yatırım hedefimiz olduğunu söylemiştik ve bu yatırımlarımızı gerçekleştirmeye başladık. Müşteri memnuniyetinde lider marka olma vizyonuyla hareket ediyoruz.

“MUTLU ÇALIŞAN EŞİTTİR, MUTLU MÜŞTERİ”
400 kişilik bir ekiple başladığımız yolculuğumuza büyüyerek devam ediyoruz. 4 aylık süre içerisinde istihdamımızı yüzde 70’ten fazla artırdık. 2022 yılı içerisinde 2500 çalışan sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Saha operasyon sorumlularımızdan üst yönetime kadar motivasyonu yüksek, dinamik ve yenilikçi bir ekiple çalışıyoruz. Hedeflerimize ulaşacak ve bizi başarıya götürecek en temel unsurun ‘mutlu çalışan eşittir, mutlu müşteri’ olduğuna inanıyoruz ve tüm yatırımlarımızı bu amaç etrafında gerçekleştiriyoruz.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir