Connect with us

Finans & Ekonomi

ÇİFTÇİLERE “ANINDA TARIM KREDİSİ”…

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, “Kefilsiz ve teminatsız olarak çiftçilerin kullanımına sunduğumuz ‘Anında Tarım Kredisi’ ile tarımsal üretim süreçlerinde yaşanan hızlı dönüşüme finans tarafında aynı hızda karşılık vermek istiyoruz.” dedi.

 

Türkiye İş Bankası, 50 bin TL’ye ve 36 ay vadeye kadar tarım kredisinin şubeye gitmeden alınabildiği yeni uygulamayı çiftçilerin kullanıma sundu. İşCep veya internet şubesinden yapılan “Anında Tarım Kredisi” talebi o sırada değerlendiriliyor ve onaylanan kredi hemen hesaba geçiyor.

Şahismail Şimşek- İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı

İNOVASYON, DİJİTALEŞME VE GİRİŞİMCİLİK 
İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, “üretimin, finansmanın ve sürdürülebilirliğin” yanı sıra artık “ inovasyon, dijitalleşme ve girişimciliğin” de tarımın yapı taşları haline geldiğini ve sektörün “buralardan beslenerek kendine yeni alanlar oluşturduğunu” kaydetti.

KEFİLSİZ VE TENİMATSIZ…
“Teknolojideki yeniliklerin tarımda gittikçe daha fazla uygulama zemini bulduğunu” belirten Şimşek, bu gerçeği dikkate alarak “teknoloji ve tarımın birleştiği noktada çiftçinin dönüşüm aşamalarını” finanse ettiklerini ifade etti: “Kefilsiz ve teminatsız olarak çiftçilerin kullanımına sunduğumuz ‘Anında Tarım Kredisi’ ile tarımsal üretim süreçlerinde yaşanan hızlı dönüşüme finans tarafında aynı hızda karşılık vermek istiyoruz.”

ŞUBEYE GELMEYE GEREK YOK…
“Yoğun emek gerektirmesinin yanında tarımsal üretimin en zorlu taraflarından birinin zaman yönetimi” olduğunu vurgulayan Şimşek “Anında Tarım Kredisi” uygulamasıyla ihtiyacın uçtan uca karşılandığını ve çiftçilerin işlerinin başından ayrılmadan bu kredi imkânından faydalanabildiğini söyledi.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir