Connect with us

Kültür - Sanat

GOKISAFİLMFEST 22-23-24 EKİM’DE…

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği’nin düzenlediği “GOKISAFİLMFEST” 22-23-24 Ekim 2021 tarihlerinde Ordu’da gerçekleşecek. Bu yıl 5.si düzenlenecek festival kapsamında sinemaseverler ulusal yarışmalı bölümün yanı sıra; film gösterimleri, atölye çalışmaları, söyleşiler ve konserlerde bir araya gelecek. 

GOKISAFEST’in bu yılki teması dalga. Festival dalga temasıyla seyircinin; tıpkı suyun yüzeyine atılan bir taşın oluşturduğu dalgalar gibi hayata yapılacak küçük dokunuşların oluşturacağı etkileri sanat aracılığıyla fark etmelerini amaçlıyor.

Festival bu yıl itibariyle her sene sanata üreterek katkı sağlayan bir sanatçıya adanacak. Yılın sanatçısı toplumsal konuları ele alan filmlerde oyunculuğuyla adından söz ettiren çok yönlü sanatçı Zuhal Olcay seçildi.

Festival bu yıl itibariyle her sene sanata üreterek katkı sağlayan bir sanatçıya adanacak. Yılın sanatçısı toplumsal konuları ele alan filmlerde oyunculuğuyla adından söz ettiren çok yönlü sanatçı Zuhal Olcay seçildi.

YILIN SANATÇISI ZUHAL OLCAY
Festival bu yıl itibariyle her sene sanata üreterek katkı sağlayan bir sanatçıya adanacak. Yılın sanatçısı toplumsal konuları ele alan filmlerde oyunculuğuyla adından söz ettiren çok yönlü sanatçı Zuhal Olcay seçildi. Festival; Olcay’ın oynadığı “Hiçbiryerde” filmiyle açılacak. Ayrıca katılımcılarla birlikte “Zuhal Olcay Kısa Film Seçkisi” izlenecek.

SEÇKİN İSİMLER BİR ARADA
GOKISAFİLMFEST Yönetim ekibinde; Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Tevfik Serdar Köksal, Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği İletişim Direktörü Uğurcan Ataoğlu, Festival Direktörü Mine Alpar, Gülçin Üstünbaş ve H.Sercan Poyraz’da üye olarak yer alıyor. Festivalin Seçici Kurulu’ndaki isimler ise Yönetmen&Senarist Ömür Atay, Yapımcı Müge Turalı, Kurgucu Ayris Alptekin, Yönetmen Zeynep Arısoy, Müzisyen Selim Atakan, Akademisyen Levent Erden ve Oyuncu Özge Özacar.

Tevfik Serdar Köksal-Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı

Tevfik Serdar Köksal-Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı

“YENİ YETENEKLER İÇİN FIRSAT”
Sinema tutkunlarının seyirciye ulaşmasıa aracılık etmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Tevfik Serdar Köksal, festivalin yeni yetenekler için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

“YEREL ORGANİZASYONLAR ULUSLARARASI PLATFORMLARDA DA ÖNEMSENİYOR”
Festivalin geçtiğimiz yıl uluslararası yapıldığını hatırlatan Köksal, “Dünyadaki film festivallerine baktığımızda yerelde yapılan etkinliklerin endüstrideki yeri çok büyük. Anadolu bizim tarihimizin kalbi. Binlerce yıllık yaşanmışlıklarla dolu kadim topraklarımızın sanatla iç içe olmasını çok önemsiyoruz. Yarışmamız geçtiğimiz yıl uluslararasıydı. 2 bin 825 yabancı ve yerli filmin katılması Türkiye’deki yerel organizasyonların uluslararası platformlarda da önemsendiğinin göstergesi.” dedi.

GOKISAFİLMFEST 2021′ bu yıl katılan 239 film arasından finale kalan 12 eser;
1. Körgöze (Spell Out) – Harun Sağlam
2. Bilardo (Billiards) – Ecem Anay
3. Duende – Mevlüt Karabulut
4. Araf 2052 (Purgatory 2052) – Okan Aysalar
5. Kof (Hollow) – Ayşe Mutluşen
6. Buz İçin Çığlık (Scream For Ice) – Emir Aytemür
7. Bir Annenin Sonatı (A Mother’s Sonata) – Fehmi Öztürk
8. Büyük Saat, Küçük Saat (The Clocks) – Ecem Arslanay & Yiğit Tanel Kaçar
9. LAL – Gökalp Gönen
10. Bulak (Fount) – Evrim İnci
11. Bi’ Zahmet (Please) – Engin Ökmen
12. Dönüş (Way Back) – Mustafa Murat Uluer

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir