Connect with us

Startuplar & Girişimcilik

STARTUPMARKET’TEN BEYAZ YAKALI STARTUP’LARA GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ…

Yatırım alanında en çok incelenen pazaryerlerinden Türkiye merkezli “StartupMarket” ve dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Junior Chamber International (JCI) Derneği’nin Türkiye’deki oluşumu “JCI Türkiye” yeni bir iş birliğine imza attı. İş dünyasından çıkan beyaz yakalı startup’lar, yeni yatırımlar bulmak, daha fazla tanınıp kurumsal iş birlikleri yapabilmek için StartupMarket’de listelenerek danışmanlık alacaklar.

StartupMarket ve JCI Türkiye’nin yaptığı iş birliği kapsamında, StartupMarket’in girişimcilik ekosisteminin nabzını tuttuğu ve üyeleriyle de paylaştığı “Ekosistem Raporları’nın” geliştirilmesiyle birlikte yaygınlaştırılması da sağlanacak.

Serkan Bağçe-StartupMarket ve Kitlesel Fonlama Platformu Kurucu ve CEO’su

Serkan Bağçe-StartupMarket ve Kitlesel Fonlama Platformu Kurucu ve CEO’su

“ŞİRKETLERLE YATIRIMCILARIN İŞ BİRLİĞİNE KATKI SAĞLIYORUZ”
StartupMarket ve Kitlesel Fonlama Platformu Kurucu ve CEO’su Serkan Bağçe, şirketlerle yatırımcıların iş birliğine katkı sağladıklarını belirterek “StartupMarket’i girişimcilik ekosisteminin dijital platformu olarak konumlandırmaya çalışıyoruz. Bugün baktığımızda 2 binin üzerinde Startup’a, StartupMarket üzerinden iletişime geçebiliyorsunuz. Kurumsal hizmet ve çözümleri de geliştirmeye çalışıyor, şirketlerle yatırımcıların startup’ların iş birliği süreçlerinde katkılar sağlıyoruz. Her bir yatırım turuna baktığımızda yeni isimlere, yeni kişilere, yeni melek yatırımcılara rastlıyoruz.” dedi.

“YATIRIMLAR DAHA DA BÜYÜYECEK”
Bağçe, Startup ekosisteminin 10 yılda ulaşması öngörülen hacimsel büyümeye 15 ayda eriştiğini hatırlatarak, konuyu şöyle detaylandırdı: “Şirket değeri 1 Milyar Doların üzerindeki Startupların yaygınlaşmasını bekliyorduk. Ancak bu tahminlerden önce gerçekleşti. 2020 yılında 172 yatırım turunda 177 Milyon Dolarlık yatırım yapıldı. Bu yılın ilk 5 ayında ise 107 turda toplam 931 Milyon Dolarlık yatırım bulunuyor. 2021 yılının ilk 5 ayına baktığımızda çok yol kat edildiğini görüyoruz. Bu ivmelenmenin artarak süreceğini tahmin ediyoruz. Bu öngörümüzün nedeni ise toplamda 46 yatırım fonunun toplam hacimlerinin 1 Milyar Doların üzerinde olması. Büyük yatırım fonları da yurtdışı temelli fonlar tarafından da destekleniyor. Bu perspektiften baktığımızda yakın dönemde yatırımı bekleyen 10 Milyar Dolar gibi bir miktar olmasını bekliyoruz.”

 Fatih Şengül-JCI Türkiye Ulusal Başkanı

Fatih Şengül-JCI Türkiye Ulusal Başkanı

“GİRİŞİMCİ LİDERLER YETİŞTİRECEĞİZ”
İş dünyasında “fırsatları yakalayan” beyaz yakalı profilinin gelişimine destek sunduklarını ifade eden  JCI Türkiye Ulusal Başkanı Fatih Şengül, konuya ilişkin şunları söyledi: “TOYP (Ten Outstanding Young Persons Of The World), Creative Young Entrepreneur gibi dünya çapında programlarla girişimciliği ve liderliği öne çıkaran JCI’ın Türkiye’deki kısa ve orta vade odağı da girişimci lider profilini yetiştirme üzerinde olacak. JCI üyelerinin yaşadığı deneyim uzun vadeli bir yolculuk. Buradaki dönüşüm hayat boyu sizi şekillendirecek bir sonuç veriyor. Birçok üyemizin bu dönüşümüne yıllar içinde şahit olduk. Dünyaya açık, algıları güçlü ve fırsatları yakalayan iş insanları gelişimine katkı veriyoruz. Burada global bir dernek olarak yaratılan çok kültürlü atmosferin de önemli bir rolü var. Bu noktada yıllar içinde birçok beyaz yakalı üyemizin girişimcilik hayatına atıldığını ve yurt dışına açıldığını gözlemledik. Bu nedenle daha fazla üyemizin değişimine katkı sağlamak için yola çıkıyoruz.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir