Connect with us

Startuplar & Girişimcilik

BUBA VENTURES, PEGASUS TECH VENTURES’LE İŞ BİRLİĞİ YAPTI…

Teknoloji bazlı birçok girişimi fonlarla destekleyen Buba Ventures, genel merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan küresel risk sermayesi şirketlerinden Pegasus Tech Ventures’le iş birliği için kolları sıvadı. Buba Ventures Başkanı Timuçin Bilgör anlaşma kapsamında; Türk şirketlerinin ABD’deki en iyi unicorn ve unicorn adaylarına yatırım yapmalarının sağlanacağını söyledi.

Pegasus Tech Ventures’le birlikte Türkiye’de yeni bir yapılanmaya giderek Girişim Sermayesi (Venture Capital as a Service) iş modelini hayata geçireceklerini belirten Buba Ventures Başkanı Timuçin Bilgör, “Büyük şirketlerin girişimcilik eko sistemine çok daha büyük parasal kaynaklarla gireceğini düşünüyoruz. Pegasus’un inovasyona yatırım yapmaya odaklanmış Amerika’da kurduğu 30 fon var. Bu fonların büyüklüğü 1.7 milyar doları aşmış durumda ve dünyanın en büyük şirketlerine bu hizmeti sunuyorlar. VCaaS modeliyle büyük şirketler start up eko sistemine profesyonel yöneticiler ve adanmış hizmetle erişim sağlayabilecekler.” dedi.

Timuçin Bilgör-Buba Ventures Başkanı

Timuçin Bilgör-Buba Ventures Başkanı

“GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİNİ BÜYÜTMEK AMACIYLA ÇALIŞIYORUZ”
Türkiye’de belirli büyüklükteki yatırımlara çoğunlukla yabancıların yön verdiğini vurgulayan Bilgör, Türk girişimcilik ekosistemini büyütecek çözümler için çalıştıklarının altını çizdi: “Türk yatırımcılar yabancı girişimlere neden yatırım yapmasın diye sorguladık. Bu nedenle Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine farklı bir yaklaşım kazandırmak amacıyla Pegasus Tech Ventures’le iş birliğine gidiyoruz. Bu noktada ekosistemi büyütecek çözümler oluşturmaya çalışıyoruz. Start up oyununun içerisinde olmayan bu ekosistemden uzak duran büyük oyunculara da hem Türkiye’de VC kurdurmayı , hem de bu işlerin ana vatanı ABD’de Pegasus’la kurulan Pre-IPO fonu aracılığıyla daha etkin olabilecekleri bir ortam yaratmayı hedefliyoruz.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir