Connect with us

Eğitim

ÖĞRETMENLER İÇİN “DİJİTAL OKURYAZARLIK” EĞİTİMİ BAŞLIYOR…

ING Türkiye’nin Habitat Derneği ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliğiyle hayata geçirdiği “Dijital Öğretmenler” projesinin yeni eğitim dönemi başvuruları başladı. İlkokul ve ortaokul öğretmenlerinin dijital okuryazarlık becerileri edinmelerini amaçlayan projeye katılmak isteyenler 6 Ağustos – 13 Eylül 2021 tarihleri arasında başvurabilecek.

“Dijital Öğretmenler” şu ana kadar 2 bin öğretmeni dijital okuryazarlık eğitimiyle buluşturdu. Yeni dönemde 15 ilden 1000 eğitmene daha ulaşılması hedeflenen projenin ilk aşamasında eğitimler online video dersleriyle ilerleyecek. İkinci aşamada belirlenecek 100 öğretmene ise ileri seviye sanal gerçeklik eğitimi verilecek.

EĞİTİMLER İKİ AŞAMALI
İki aşamadan oluşan eğitimlerin 8 hafta sürecek ilk bölümünde öğretmenler; dijital vatandaşlık ve güvenlik, eleştirel düşünme ve ölçme & değerlendirme, yaratıcılık ve görsel tasarım, infografik, video ve fotoğraf oluşturma ve düzenleme, etkili sunum hazırlama içerikleri konularında online derslere katılacak. İlk bölümünü tamamlayanlar arasından belirlenecek 100 öğretmene ise ilk bölüme ek canlı ve video derslerinden oluşan sanal gerçeklik eğitimi verilecek. Eğitimlerin sonunda katılım ve başarı sertifikaları takdim edilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 13 EYLÜL
Dijital okuryazarlık eğitimi almak isteyen eğitimcilerin temel bilgisayar bilgilerine sahip olmaları isteniyor. Projeye dahil edilen; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Mersin, Ordu, Sivas, Van’dan MEB’e bağlı sözleşmeli veya kadrolu ilkokul ve branş öğretmenleri 13 Eylül 2021 tarihine kadar https://dijitalogretmenler.com/basvuru/ sitesi üzerinden başvurabilecek.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir