Connect with us

Finans & Ekonomi

İMMİB’TEN İHRACAT REHBERİ…

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) ihracatla ilgilenen herkesin faydalanması amacıyla “Uluslararası Ticaret Üzerine Hibrit Perspektiflerle Değerlendirmeler” adlı kitabı okuyucuların beğenisine sundu. Kitapta; Covid-19 salgını, Brexit, Avrupa Yeşil Mutabakatı, 3D yazıcılar, dijital dönüşüm gibi Türkiye’de ve dünyada yaşanan siyasi ve teknolojik pek çok gelişmenin uluslararası ticaret üzerindeki etkisini ele alan 13 farklı makale bulunuyor.

İMMİB Genel Sekreteri Dr. Selahattin Armağan Vurdu, Uluslararası Ticaret Üzerine Hibrit Perspektiflerle Değerlendirmeler’in şirketlere günümüz şartlarını doğru analiz edip, yeni iş fırsatlarını değerlendirebilmek adına bir “rehber” niteliği taşıdığını söyledi.

Dr. Selahattin Armağan Vurdu-İMMİB Genel Sekreteri

Dr. Selahattin Armağan Vurdu-İMMİB Genel Sekreteri

“COVID-19 ÖNCELİKLERİMİZİ HATIRLATTI”
Covid-19 salgınıyla birlikte dijitalleşmenin hızlandığını vurgulayan İMMİB Genel Sekreteri Dr. Selahattin Armağan Vurdu, devamında şunları dile getirdi: “Dünya, sanayi 4.0 konseptiyle yapay zeka, nesnelerin interneti, insansız fabrikalar, artırılmış gerçeklik, otonom robotlar, bulutbilişim gibi konuları konuşurken Covid-19’la tanıştı. Bu da bize insanoğlunun bir yandan aslında ne kadar naif, kırılgan ve korunmasız olduğunu, bir virüsle mücadelenin bütün önceliklerin yerini alabileceğini ve hayatta gerçekten nelere öncelik vermemiz gerektiğini hatırlattı. Diğer yandan yaşadığımız çevre sorunları; yaşlı dünyamızın kaynaklarını ne kadar hor kullandığımızı, sürdürülebilirlik için ortak akıl ve gayretle düşünmek ve çalışmak zorunda olduğumuzu ancak bu yolla güçlüklerin üstesinden gelebileceğimizi gösterdi.”

Bizi Paylaşın
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Kobi Yaşam .