Connect with us

Finans & Ekonomi

TEKNOPARK İSTANBUL’DAN GLOBAL MENTORLUK PROGRAMI…

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation; 2021’de Türkiye’de başlattığı ve bugün 160 mentor ve 100 girişimcinin yer aldığı mentorluk programını globale taşıyor. Global Startup Mentorship programı kapsamında “çeşitli ülkelerdeki girişim ekosisteminden yöneticiler ‘mentor’ unvanıyla programa dahil edilerek” girişimciler desteklenecek.

“Bir girişimcinin farklı ülke pazarlarına erişebilmesi için öncelikle onlara destek veren ekosistem aktörlerinin global ilişkilere sahip olması gerekliliği düşüncesiyle” hareket eden Cube Incubation’ın Global Startup Mentorship programına seçilecek mentorlar, 12 kişiden oluşan “Early Adopters” kurulunun danışmanlığıyla belirlenecek.

Bilal Topçu-Teknopark İstanbul Genel Müdürü

Bilal Topçu-Teknopark İstanbul Genel Müdürü

“GLOBAL HEDEFİMİZE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIK”
Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, mentorluk programını globale taşıyarak neyi hedeflediklerini şöyle anlattı: “2021 yılı kuluçka merkezimiz için global arenada varlık gösterme hedefinin yoğunlaştığı bir yıldı. Bu yıl Türkiye özelinde uygulamaya aldığımız mentorluk programımızda ekosisteme yön veren 160 mentora ulaşarak bu programı globale taşımak da bu hedefimize bir adım daha yaklaştırdı bizi. Türkiye’de toplamda 100 girişimcimiz mentorlar desteğiyle işlerini nasıl geliştirebileceklerini ve sürdürülebilir hale getirebileceklerini öğrendiler. Şimdi bu programı global girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için de uygulamaya başlayacağız.”

“PROGRAMI GELİŞTİRECEĞİZ”
Mentorluk programı sayesinde dünya genelinde artan mentor ihtiyacını karşılamak istediklerini belirten Topçu “Ülkemiz açısından da son derece kritik öneme sahip bu programı daha da geliştirmek için çalışacağız.” dedi.

FARKLI ÜLKELERDE KARİYER İMKANLARI
Programda ilk aşamada; mentorlara yönelik ekosistem paylaşım etkinlikleri düzenlenerek, farklı ülkelerin girişim ekosisteminde yer alan mentorların kendi ülkelerindeki ekosistemleri ve gelişmeleri diğer katılımcılarla paylaşmaları sağlanacak. Her etkinlikte 3 farklı ülkeden mentorun paylaşım yapması hedefleniyor. Böylece programa katılanlar farklı ülkelerdeki ekosistemlerden doğrudan bağlantı bularak iş ağlarını genişletip; farklı ülkelerin girişimcilik ekosistemlerindeki kariyer fırsatlarına doğrudan ulaşabilecekler.

HEDEF PAZARLARA ULAŞIM KOLAYLIĞI
İkinci etapta ise;  mentorlar, dünyanın farklı ülkelerindeki girişimcilerle bir araya gelecek. Böylelikle startuplar, farklı ülkelerdeki mentorlarla temas kurarak hedefledikleri ülke pazarları hakkında bilgi sahibi olup, ulaşmak istedikleri müşterilere ve yatırım fonlarına doğrudan erişebilecekler. Mentorlar da yeni teknolojileri, startupları, iş modellerini, yatırım fırsatlarını öğrenebilecekler.

Program hakkında detaylı bilgi: https://www.cubeincubation.com/

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir