Connect with us

Türkiye Gündemi

POLİFARMA İLAÇTAN, TURQUALITY İLE GLOBAL ATAK…

Sağlık sektöründe 35 yıldan bu yana hizmet veren yüzde 100 yerli sermayeli ilaç şirketi Polifarma, dünyanın ilk ve tek devlet destekli markalaşma programı Turquality’ye kabul edildi.

Polifarma’nın uluslararası alanda büyümesini destekleyecek Turquality süreci tamamlandı. Kurumsal yapıda gerçekleşen denetimlerde; firmanın elde ettiği başarılar, ürün kalitesi, üretim hacmi ve gerçekleştirmeyi planladığı katma değer sağlayacak projeleri  baz alındı.

Vildan Kumrulu-Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Vildan Kumrulu-Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

“ULUSLARARASI ATILIMLARIMIZ HIZ KAZANACAK”
Uluslararası atılımlarının artacağını belirten Polifarma Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vildan Kumrulu, devamında şunları dile getirdi: “Gösterdiğimiz başarı sayesinde hak kazandığımız Turquality desteğiyle uluslararası pazarlardaki atılımlarımız hız kazanacak. İlk markalı ihracatımızı gerçekleştirdiğimiz 2012 yılından bu yana bu konuda çalışıyoruz. Özellikle son bir yılda önemli adımlar attık, markalı ihracat yaptığımız ülke sayısını 46’dan 57’ye çıkardık. Salgın süreciyle birlikte özellikle anestezi ürünlerinde global anlamda yoğun talep aldık. Ülkemizin ihtiyacını karşıladıktan sonra dünyaya ürünlerimizi ulaştırdık; Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Uzakdoğu ülkelerine ürün ihraç ediyoruz.”

“TÜRKİYE’NİN EN ÇOK İHRAÇ YAPAN MARKASI OLMAK İSTİYORUZ”
Üretim kalitesi ve hızlı ürün temini sayesinde öncelikli tercih edilen firmalar arasında yer aldıklarını hatırlatan Kumrulu, Türkiye’nin sağlık alanında “en çok ihraç yapan markası” unvanına erişmek istediklerini söyledi.

Bizi Paylaşın
  • 968
  •  
  • 853
  •  
  • 541
  •  
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Kobi Yaşam .