Connect with us

Finans & Ekonomi

1500 İŞ SAHİBİ “BNI” ORGANİZASYONUYLA AYAKTA KALDI

Covid-19 salgınından etkilenen KOBİ’leri bir araya getiren Business Network International (BNI) organizasyonunun Türkiye ayağında; yaklaşık 1500 iş sahibi faaliyetlerine devam ederek 300 milyon TL’lik iş hacmi yakaladı.

“Ne ekersen onu biçersin, yardım edersen yardım görürsün” felsefesiyle iş sahiplerini buluşturan BNI organizasyonuyla üye firmalar; birbirlerinin iş projelerine ortak olup, teklif verdiler ve zoom toplantıları üzerinden hizmetlerine ihtiyaç duyan diğer iş sahiplerine ulaştılar.

Ayşe Aslan-BNI Türkiye Direktörü

Ayşe Aslan-BNI Türkiye Direktörü

“YILLIK 300 BİN KİŞİLİK GLOBAL NETWORK’E ULAŞABİLİYORLAR”
BNI Türkiye Direktörü Ayşe Aslan, BNI üyesi firmaların yılda 300 bin kişilik network’e ulaştıklarını ifade etti: “Dünyanın en büyük iş platformuna üye iş sahipleri, burada tanıştıkları diğer iş sahipleriyle iş yapabilmeyi ve hem ülkemizde hem de globalde yeni pazarlara ulaşabilmek için birbirlerinin çevresini harekete geçirmeyi öğreniyorlar. Üyelerin bireysel olarak ne kazandıklarıyla ilgilenmiyoruz. Ancak ortaya çıkan iş hacmini, kimlerin kazandığını bilmeden ölçümleyebildiğimiz bir sistemimiz var. Üyeler yıllık belirli bir hizmet kullanım bedeli ödeyerek, yaklaşık 300 bin kişilik global bir networke istedikleri zaman ulaşma ve iş konuşma imkanı elde ediyorlar.”

“1500 İŞ SAHİBİYLE HER HAFTA TOPLANTI YAPTIK”
Daha önce toplantıları yüz yüze düzenlediklerini hatırlatan Aslan, “Ülkemizin Covid-19’la tanıştığı 13 Mart 2020 tarihinin ardından, 2 günlük yoğun bir çalışmayla binlerce kişiyi zoom üzerinden buluşturmaya başladık. Bu zaman diliminde yaklaşık 15 bin iş sahibini dönemsel, 1500 iş sahibini ise her hafta toplantılarımızda ağırladık ve kendilerini ifade etmelerine olanak yarattık.” dedi.

“ŞİRKETLERİN İHTİYACINA GÖRE DESTEK SAĞLANDI”
Şirketlerin çalışan ve müşteri profili ihtiyacına göre destek sağlandığını belirten Aslan, devamında şunları dile getirdi: “Toplantılarda iş sahipleri; kimleri aradıklarını, nasıl bir müşteri profiline ulaşmak istediklerini ve kendilerini hangi sektör temsilcileriyle bir araya getirirsek işletmelerine destek olabileceğimizi bizlerle paylaştı. Üyelerimiz ve katılan diğer ziyaretçilerimiz de oluşturulan bu güven ortamında birbirlerine destek olmak için ellerinden geleni yaptı ve herkes aradığı firma temsilcileriyle bir araya geldi. Biz bunu neredeyse 40 yıldır yapıyoruz ama salgın döneminde bu daha da büyük bir önem taşıdı ve bizim için de insanlara destek olabilmek son derece önemliydi.”

Bizi Paylaşın
  • 1.2K
  •  
  • 950
  •  
  • 700
  •  
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021 Kobi Yaşam .