Connect with us

Türkiye Gündemi

KARSAN’IN YENİ ROTASI: BELÇİKA

Yüzde 100 elektrikli araçlarıyla çevre dostu yerli üretici firmalardan Karsan, Belçika’ya ilk “Atak Electric” otobüslerini teslim etti. Belçika’nın taşımacılık devi Keolis’e teslim edilen iki otobüs, Ghent şehrindeki “Zuiderpoort” iş merkezi çalışanlarının ulaşımı için kullanılıyor.

Çağın mobilite ihtiyacına yönelik ulaştırma çözümleri sunan Karsan, Avrupa’nın ulaşım ağına elektrikli araçlarıyla katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda 2 adet Atak Electric otobüs, Belçika’daki Keolis şirketine teslim edildi. Karsan’ın Fransa bayisi HCI tarafından gerçekleşen teslimat; Atak Electric’in ilk kez Belçika’da kullanıma başlaması açısından önem taşıyor.

DİZEL YERİNE ELEKTRİKLİ OTOBÜS
Çevre duyarlılığını yeşil bina etiketi ile taçlandıran Zuiderpoort; daha önce dizel otobüslerle aldığı hizmeti Karsan Atak Electric ile değiştirerek, ulaşımda da çevre dostu politikasını sürdürüyor. Zuiderpoort çalışanlarının Ghent – Saint Pierre garı ulaşımı için kullanılan 8 metrelik Atak Electric otobüsler; sıfır emisyonla gürültüsüz çalışması, 52 koltuk kapasitesi ve UFR platformuyla bir yandan çevreyi korurken; diğer yandan şirketin hareket kısıtlılığına sahip çalışanlarının ulaşımına kolaylaştırıyor.

YÜKSEK PERFORMANSLI SÜRÜŞ DENEYİMİ SUNUYOR
Karsan Atak Electric’in elektrikli motoru, 230 kW motor gücü ve 2500 Nm tork üreterek kullanıcısına yüksek performanslı sürüş deneyimi sağlıyor. BMW tarafından geliştirilen beş adet 44 kWh bataryalarla toplamda 220 kWh batarya kapasitesi bulunan 8 metre sınıfındaki Atak Electric, 300 km menziliyle rakiplerinin önüne geçerken AC şarj üniteleriyle 5 saatte, DC ünitesiyle de 3 saatte şarj oluyor.

SIFIR EMİSYON VE DAHA AZ GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ…
Hafta içi yoğun saatlerde 15 dakikada bir ve normal saatlerde 30 dakikada bir hizmet veren otobüs; trafik yoğunluğunu azaltmanın yanında; sıfır emisyon, daha az gürültü kirliliği gibi çevreye olumlu etkileri nedeniyle dikkat çekiyor.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir