Connect with us

Finans & Ekonomi

ENDÜSTRİYEL ROBOTLARA UZAKTAN ACİL SERVİS DESTEĞİ…

FANUC, “fiziki temas olmadan akıllı telefon veya tablet üzerinden ürün problemlerinin analizini sağlayan” ve “ müşterilerinin uzaktan acil servis desteği alabildiği” FANUC Assisted Reality (FAR) teknolojisini hayata geçirdi. Japon firması; CNC kontrol sistemleri, Endüstriyel Robotlar, Robodrill (İşleme Merkezi), Robocut (Tel Erozyon), Roboshot (Plastik Enjeksiyon) ve Robonano (Hassas Torna) gibi fabrika otomasyon sistemlerinin üretiminde dünya lideri.

 

FANUC Türkiye Robot Teknik Müdürü Murat Kısa, uzaktan servis hizmeti sunan FANUC Assisted Reality (FAR) teknolojisi, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının üretim süreçlerindeki olumsuz etkisini en aza indirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Murat Kısa-FANUC Türkiye Robot Teknik Müdürü

“PROBLEMLER EN KISA SÜREDE ANALİZ EDİLEBİLİYOR”
FAR’ı “Müşterilerimizin özel bir ekipmana ihtiyaç duymadan uzaktan yardım hattımız üzerinden akıllı telefon veya tabletle video görüşmesi yapabileceği, resim paylaşabileceği, video üzerinden anlık çizimler iletebileceği yani acil servis desteği alabileceği dijital bir sistem.” diye niteleyen Kısa, şu bilgileri verdi: “Yardım hattımız ile müşterimizin problemini daha kısa sürede analiz edebiliyor ve yerinde servis hizmeti sağlanması gerekiyorsa parça listesini hızlıca oluşturabiliyoruz. Teknolojimizle 4 milyon Euro değerindeki stoklarımızda bulunan parçalarla müşterimizin ihtiyaçlarını en kısa sürede gideriyoruz. FAR, pandeminin ulaşımı kısıtlamasının dezavantajının önüne geçerek uzaktan destekle arıza süresini azaltıyor ve verimliliği arttırırken üretimin kesintisizliğini destekliyor.”

“ENDÜSTRİ 4.0’LA UYUMLU”
Kısa, FAR teknolojisinin aynı zamanda teşhiste isabet sağlayarak ikinci kez servis ihtimalini ortadan kaldırdığını söyledi: “Sunmuş olduğumuz bu dijital servis hizmeti Endüstri 4.0 ile uyumlu olup FANUC’un ‘Service First’ yani ‘Servis Her Şeyden Önce Gelir’ yaklaşımını da en iyi biçimde yansıtıyor. FAR, üretim kritikliği yüksek olan ve duruşa tahammülü olmayan otomotiv, otomotiv yan sanayi ve gıda başta olmak üzere tüm sektörlere uyarlanabilir bir hizmet. Bu hizmeti alan müşterilerimiz üretim maliyetlerinin çok yüksek olduğunu göz önünde bulundurarak duruş maliyetlerini minimize etmek üzere bize başvuruyorlar.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir