Connect with us

Araştırma ve Raporlar

ZEYTİN, YAŞLANMAYI GECİKTİRİYOR!

Antioksidan kaynağı zeytin; cildin güneş ışınları ve hava kirliliği gibi olumsuz etmenlerden arınmasını sağlıyor. Vücudun ihtiyaç duyduğu nemi artırarak, kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zühtü Demir, yüksek polifenol içeren zeytinyağı ve ekstrelerin düzenli kullanımının cilt problemlerine karşı destek verdiğini ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirdiğini vurguladı.

Yüksek polifenollü zeytin ekstresindeki A, D, E ve K vitaminleri cildi besliyor ve sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor. Ayrıca polifenol, birçok cilt hastalığına karşı tedavide de etkin biçimde kullanılıyor. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Zühtü Demir, zeytin ekstresi tüketiminin cildin sağlığı üzerindeki olumlu etkileriyle birlikte yaşlanmayı yavaşlatan polifenolün önemini anlattı.

Doç. Dr. Zühtü Demir-Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

CİLT KANSERİNE KARŞI KORUYOR
Demir, zeytin ekstresindeki polifenollerin cilt sağlığı üzerindeki olumlu etkileri hakkında şunları söyledi: “Polifenol bakımından zengin bileşenlerin tüketilmesi ve düzenli kullanımı cildin oksidatif strese karşı doğal savunmasını iyileştirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca yapılan çeşitli araştırmalar, polifenolun cilt yaşlanmasını ve cilt kanserini önleyebileceğini gösteriyor. Bunun dışında, yüksek polifenol içeren zeytinyağı ve ekstrelerin düzenli kullanımı cildi güneş hasarlarından korumaya ve güneş lekeleri, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeye yardımcı oluyor.”

YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR
Polifenollerin cilt sağlığına olumlu etkileri nedeniyle yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinde kullanıldığını ifade eden Demir, “Zeytin ekstresi yüksek oranda polifenol barındırması nedeniyle günlük düzenli kullanımının cilde en önemli faydası; fenolik bileşenlerin yaşlanmayı durdurmasıdır.”dedi.

EN İYİ ETKİ İÇİN…
Demir, polifenolden en etkili biçimde faydalanma yöntemiyle ilgili şu bilgileri aktardı: “Yüksek fenolik bileşen içeren zeytin ekstresini düzenli olarak sabahları aç karnına, polifenol miktarına göre bir çay kaşığı veya tatlı kaşığı tüketmek, cildinizi besler ve oluşabilecek birçok rahatsızlığa karşı korur. Ayrıca, gece yatmadan önce yüzünüz veya cildinizde ihtiyaç duyduğunuz bölgelere uygulamanız, cildinizin sağlığı ve güzelliği açısından önemlidir.”

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir