Connect with us

Araştırma ve Raporlar

GELECEĞİN KADIN LİDERLERİ ARANIYOR

“İş dünyasında gelecek vaat eden genç kadınları desteklemek ve başarılarını paylaşmak” amacıyla Google Türkiye ve MediaCat tarafından düzenlenen #SheMakes programına başvurular 18 Aralık’a kadar devam ediyor.

 

Kadınların iş hayatındaki aktifliğini ve etki gücünü artırma hedefiyle başlatılan #SheMakes projesine başvurular sürüyor. Kadınların başarı hikayelerine dikkat çekerek; bu başarıların duyulmasını ve genç kadınlara örnek teşkil etmesini amaçlayan #SheMakes projesi, geleceğin kadın liderlerini çeşitli eğitim ve mentorluk programları aracılığıyla destekliyor.

35 YAŞ ALTI KADINLAR BAŞVURABİLECEK
“#SheMakes: Geleceği Farklı Yaratanlar” projesine 35 yaş altı ve “teknoloji, dijital ekonomi, bilgisayar bilimi, matematik, girişimcilik, inovasyon, dijital sanat, tasarım, kodlama, oyun ve veri odaklı yaratıcı endüstriler gibi gelecek vaat eden sektörlerin birinde kariyer hedefleyen ve bu alanlardan birinde çalışan” kadınlar başvurabilecek. Adaylardan “meraklı, araştırmacı, problem çözücü, iş birliği ve iletişime yatkın, yaratıcı olmaları”  ve “veri temelli düşünmeleri” bekleniyor.

BAŞVURULAR 18 ARALIK’A KADAR SÜRECEK
Projeye katılmak isteyenler başvuruları mediacat.com/shemakes adresindeki form üzerinden “başarı hikayeleriyle ilgili video ve linkler ekleyerek” 18 Aralık 2020 tarihine kadar yapılabilecek. Programa seçilecek 15 isim, 4 Ocak 2021 tarihinde açıklanacak.

KAPSAMLI BİR EĞİTİM PROGRAMI OLACAK
Başvuruları; SWEATers Kurucusu Elif Boyner, Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu, MediaCat ve Digital Age Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, Doğan Holding/Hepsiburada Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, TAZI Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Zehra Çataltepe, Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen, University of California-Riverside Elektrik, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Prof. Mihri Özkan ve Hepsiburada Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner’in de yer aldığı seçici kurul değerlendirilecek. Kurulun seçeceği 35 yaş altı 15 kadın, yaratıcı ve teknik yetkinlikleriyle birlikte iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik hazırlanan kapsamlı bir eğitim programına katılacak.

PROJENİN MARKA ELÇİSİ LİDERLERİ:
Projenin marka elçisi seçilen ve “kendi kariyer yolculuklarına ilişkin ilham verici detayları paylaşacak” 15 başarılı kadın lider:

Yonca Dervişoğlu / İş İnsanı
Zeynep Yalım Uzun / İş İnsanı
Pınar Yoldaş / Eko-fütürist ve Sanatçı
Ömür Kula Çapan / Reklamcı
Tülin Akın / Sosyal Girişimci
Mine Ekinci / Sosyal Girişimci
Demet İkiler / İş İnsanı
Kamuran Uçar / İş İnsanı
Güldeniz Şeşen / Reklamcı
Özlem Gürses / Gazeteci
Rina Onur / İş İnsanı
Itır Erhart / Akademisyen ve Sosyal Girişimci
Asude Altıntaş Güray / Sosyal Girişimci
Lale Saral Develioğlu / İş Insanı

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir