Connect with us

Finans & Ekonomi

YARATICI İŞ FİKİRLERİNE BİGG3 DESTEĞİ…

Arçelik, Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi Kworks ve ODTÜ Teknokent; girişimcilerin yaratıcı iş fikirlerininin pratiğe dönüşmesine katkı sunmak amacıyla TÜBİTAK destekli BiGG3 Programı için iş birliğine gitti. TÜBİTAK’tan 200 bin lira tutarında hibe imkanı tanınan BiGG3 kapsamında, katılımcılara eğitim ve mentorlük desteği de verilecek. Programa son başvuru tarihi 1 Aralık.

Arçelik ve TÜBİTAK’ın 2018 yılından bu yana sürdürdüğü girişimci ekosistemini destekleyen “BİGG Arçelik Garage” programından sonra; Koç Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin iş birliğiyle daha geniş kapsamlı yeni bir girişimci destek programı hayata geçiyor. Arçelik, Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi-KWORKS ve ODTÜ Teknokent; TÜBİTAK’ın 1512 “Bireysel Genç Girişim Programı” kapsamında BiGG3 markası altında buluştu.

SON BAŞVURU 1 ARALIK
Programa daha önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği veya TÜBİTAK 1512 Programı 2’nci Aşaması çerçevesinde destek almayanlar ile ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortağı olmayanlar başvurabilecek. Ayrıca örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olacaklar, yüksek lisans veya doktora öğrencileri ile “lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en fazla 10 yıl önce alanların” başvuruları, 1 Aralık tarihine kadar https://bigg-3.com/tr/bigg3 sitesi üzerinden kabul edilecek.

BAŞARILI GİRİŞİMCİLERE 200 BİN LİRA HİBE DESTEĞİ
BiGG3 programında ön değerlendirmeyi geçen girişimler; tecrübeli uzmanlarca yürütülen eğitim ve mentorluk sürecinin yanı sıra sektör profesyonelleriyle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunabilecek. BiGG3’le aynı zamanda “destek almaya hak kazanan başarılı girişimlerin -uygun hızlandırma programlarına yönlendirerek- ticarileşme süreçlerinin desteklenmesi” de hedefliyor. Programa kabul edilen adaylar; finans, gıda, enerji, perakende, pazarlama, tüketici elektroniği, üretim, ulaşım ve tedarik zinciri alanlarında uygulanabilecek dijital dönüşüm fikirlerini hayata geçirebilecek. Başarılı girişimcilere, 200 bin lira hibe desteği verilecek.

BİGG NEDİR?
TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı’yla (Bireysel Genç Girişim-BİGG”; girişimcilere, “teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini nitelikli iş planlarına dönüştürerek şirketleşebilmeleri için” 200 bin lira sermaye desteği sağlanıyor. Program başvuruları uygulayıcı kuruluşlar üzerinden gerçekleşiyor. İş planı hazırlama desteği de bu kuruluşlarca veriliyor.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir