Connect with us

Araştırma ve Raporlar

KADIN MÜHENDİSLER DÜNYAYI DEĞİŞTİRMEYE HAZIR!

Mühendislik en az kadın iş gücüne sahip alanlardan biri. “Türkiye’nin Kadın Mühendis Kızları” projesiyle, sektördeki cinsiyet ayrımının ortadan kaldırması; kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmesi amaçlanıyor. Kadın mühendisler proje kapsamındaki çalışmalara bir yenisi daha ekledi. Ürettikleri besteyle seslerini duyuracaklar.

Türkiye’nin Kadın Mühendisleri Projesi çerçevesinde; Türkiye’nin dört bir yanındaki devlet üniversitelerinde mühendislik eğitimi alan kız öğrenciler; mezunlar, gönüllü mentorlar ve sektörün öncü isimleri İstanbul’da bir araya geliyor. Bu yıl 5’incisi düzenlenen buluşmada ilham verici konusmalar ve sosyal etkinliklerin yanı sıra sıra dışı bir çalışmaya imza atıldı. Kadın mühendisler; Avrupa Müzik’in katkılarıyla hazırlanan atölyede müzik grubu Gripin’le Türkiye’nin Mühendis Kızları projesi için şarkı besteledi.

AMAÇ: CİNSİYET EŞİTSİZLİĞİNİ ORTADAN KALDIRMAK
Ortaklaşa çalışmayla proje şarkısına imza atan mühendis kadınlar; kendileri gibi bu mesleği tercih edecek veya bu alanda eğitim gören genç kadınlara örnek olmayı, “mesleklerdeki cinsiyet ayrımını ortadan kaldırmayı” ve “kadınların her sektörde başarı gösterebileceğine dair ilham vermeyi” amaçlıyor.
#ŞimdiBizimZamanımız etiketliyle sosyal medyada seslerini duyuran Türkiye’nin Mühendis Kızları’nın hazırladıkları şarkı sözleri ve bestesi https://www.youtube.com/watch?v=PIYRouyuitghttps://www.youtube.com/watch?v=PIYRouyuitg adresinde.

BİZ MÜHENDİS KIZLARIZ
Emek verip, yol çizmeye
Kadının gücünü göstermeye
Dünyayı değiştirmeye hazırız.
Engellerden yılmayız
Şimdi bizim zamanımız
Dünyayı değiştirmeye hazırız.
Biz mühendis kızlarız!

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir