Connect with us

Araştırma ve Raporlar

VESTEL’DEN ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJINDA DEV ATAK…

Teknolojinin öncü şirketlerinden Vestel, elektrik hizmeti alanındaki dev şirketlerden İspanyol Iberdrola’yla “uluslararası elektrikli araç şarj cihazları (EVC) projesi” için iş birliği anlaşmasına vardı. 2020-2021 yılları arasında Avrupa’nın birçok bölgesine Iberdrola tarafından konumlandırılacak EVC’leri Vestel üretecek.

“Çevre dostu bir yaşam hedefine yönelik enerji verimli ürünler geliştirmeye” devam eden Vestel; İspanyol elektrik hizmeti şirketi İIberdrola’nın EVC ihalesini kazanarak üretici ve tedarikçi olmaya hak kazandı. Firma; yüksek kaliteli ve iyi tasarlanmış EVC04 EV Şarj cihazlarının üretecek. Dünya genelinde EVC ihracatını sürdüren Vestel; ilk etapta İberdrola’nın İngiltere, İtalya ve İspanya’da kuracağı elektrikli araç şarj noktaları için destek sağlayacak. Projenin gelecekte diğer ülkelere de yayılması öngörülüyor.

HIZLI VE GÜVENLİ ŞARJ
En yüksek kriterlere göre test edilen, yanmaz gövdeye sahip ve zorlu iklim koşullarına dayanıklı Vestel EVC04 modelleri; hızlı ve güvenli şarj sağlıyor. Bu modeller ayrıca çoklu internet bağlantı seçenekleriyle uzaktan kontrol edilebiliyor. Elektrikli araç sürücüleri, EVC04 şarj cihazlarına mobil uygulama üstünden bağlanarak cihazı uzaktan kontrol edebiliyor ve şarj verilerini inceleyebiliyor.

“PAZARA GİRİŞ HIZIMIZ BİZİ RAKİPLERİMİZDEN FARKLI KILDI”

Turan Erdoğan – Vestel CEO’su

Iberdrola projesinin “sürdürülebilir teknoloji hedeflerine” uyduğunu belirten Vestel CEO’su Turan Erdoğan anlaşmaya ilişkin şunları söyledi: “Dünya kaynaklarının korunması ve iklim değişikliğiyle mücadelede bireyler ve kurumlar karbon ayak izini azaltmayı amaçlıyor. Bu kapsamda elektrikli araçların kullanımının yaygınlaşması kritik önem taşıyor. Sürdürülebilir teknolojilerle zararlı karbon emisyonlarını azaltma hedefimizle tamamen uyumlu Iberdrola projesi, elektrikli araçların yaygınlaşmasına uluslararası ivmeyi artırmak için önemli bir fırsat. Katma değerli ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra pazara giriş hızımız bizi rakiplerimizden farklı kılarak Iberdrola gibi değerli ortaklarla çalışmamızı sağladı. Iberdrola gibi uluslararası ölçekte büyük bir şirketle yakın bir ortaklık içinde çalışacağımız için gurur duyuyoruz.”

5 YILDA AVRUPA’YA 150 BİN EVC KONUŞLANDIRILACAK
Iberdrola “150 milyar avroluk sürdürülebilir ulaşım planının bir parçası niteliğindeki” bu projeyle, “daha kapsamlı elektrikli araç şarj istasyonu altyapısı” oluşturmayı amaçlıyor. Plan çerçevesinde Avrupa genelinde gelecek 5 yılda 150 bine yakın elektrikli şarj istasyonunu (EVC) evlerde, işyerlerinde, caddelerde ve otoyollarda konuşlandırılacak.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir