Connect with us

Finans & Ekonomi

O ARTIK DÜNYA FİNANS SEKTÖRÜNDEKİ EN GÜÇLÜ KADINLARDAN BİRİ…

Bank of America yöneticilerinden Elif Bilgi Zapparoli, American Banker’in 18’incisini hazırladığı ve 25 kişinin yer aldığı “Bankacılık ve Finans Sektöründeki En Güçlü Kadınlar 2020” listesine adını yazdırdı. 2004’te de Dünya Ekonomik Forumu tarafından “Geleceğin 100 Küresel Lideri” arasında gösterilmişti.

 

Elif Bilgi Zapparoli, “Küresel Sermaye Piyasaları Eş Başkanı” olduğu Bank of America’nın dünya genelindeki müşterilerine hizmet vermek için çeşitli dallarda iş birliği yaptığı ekibin lideri.

2004’TE GELECEĞİN 100 KÜRESEL LİDERİ ARASINDA GÖSTERİLMİŞTİ
American Banker’in “Bankacılık ve Finans Sektörünün En Güçlü Kadınları” 2020 listesinde yer alan Zapparoli; Bank of America’ya katılmadan önce kurduğu EFG Istanbul Securities şirketini yönetmiş ve 2004 yılında Dünya Ekonomik Forumu tarafından “Geleceğin 100 Küresel Lideri” arasında gösterilmişti.

Elif Bilgi Zapparoli-Bank of America Küresel Sermaye Piyasaları Eş Başkanı

2010’DA BANK OF AMERICA’YA TÜRKİYE ÜLKE YÖNETİCİSİ OLDU
Bank of America’ya 2010 yılında Türkiye ülke yöneticisi sıfatıyla katılan Zapparoli; Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Yatırım Bankacılığı ve Küresel Varlık Fonları yöneticiliği görevini de yürüttü. 2016’da Hong Kong’a yerleşerek Bank of America Asya Pasifik Küresel Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı Eş Başkanlığı yaptı.

YAPAY ZEKA VE MAKİNE ÖĞRENİMİ ÇALIŞMALARINA KATKI SAĞLADI
Zapparoli, “müşterilere daha hızlı geri dönüş yapma ve düşük fiyat sunma amacıyla” yürütülen yapay zekâ, makine öğrenimi, robotik ve otomasyon kullanma çalışmalarının yönetilmesine önemli katkılar sağlayan Zapparoli ayrıca “çevresel, sosyal ve yönetim uygulamalarının genişletilmesine” destek verdiği Bank of America’nın “Kadın Liderlik Konseyi” danışmanı ve yıllık Küresel Kadın Konferansı’nın düzenli katılımcısı.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir