Connect with us

Sağlık

SAĞLIK VE GÜZELLİK SEKTÖRÜ KOLAJEN YARIŞINDA

Kullanımının sağladığı faydalar, kolajene talebi artırıyor. HerAda Sağlık, C – Optimum Kolajen’le pazar payını genişletmeyi hedefliyor. Türkiye’de ilk ve tek niteliğindeki “FORTIGEL sığır Kolajen Hidrolizatı ve LAPI Balık Kolajen Peptidleri” içeren ürün, sağlık ve güzellik sektöründe rekabeti kızıştırıyor.

Saç, tırnak, cilt ve eklem sağlığına faydalı kolajen bazlı ürünler; yaşlanma karşıtı etkisiyle özellikle kadınların büyük ilgisini görüyor. Kolajenin kısa süre içinde olumlu etki gösterdiği ifade ediliyor.

SAĞLIK SEKTÖRÜNDEN YOĞUN TALEP

Eklem içi enjeksiyon ürünlerinin distribütörlüğünü yapan HerAda Sağlık Teknolojileri, anti – aging (yaşlanma karşıtı) özelliğiyle saç, tırnak, cilt ve eklem sağlığı için geliştirilen C-Optimum Kolajen ürünüyle pazar payını genişletiyor. Türkiye’de ilk FORTIGEL sığır Kolajen Hidrolizatı ve LAPI Balık Kolajen Peptidleri bir arada içeren ürün; eklemlerdeki ağrıları giderici fonksiyonu, kıkırdak ile doku yenilenmesini artırması ve yaşlanma etkilerini azaltması dolayısıyla sağlık sektörünü de rekabetin içine çekiyor.

SPOR YAPANLARA DESTEK OLUYOR

Fortigel, Lapı, Köpek Balığı Kıkırdağı, Glikozamin, Goji Meyvesi Ekstresi, Koenzim, Arı Sütü, O’young Brokoli Filizi Ekstresi ve Bromelain içeren ürünün; güçlü antioksidan ve antiinflamatuvar etkinliği ve aminoasit içeriği ile sporcular ile yoğun tempoda çalışanların bağışıklık sistemini desteklediği belirtiliyor.

KEMİK SUYU, TAVUK VE BALIK; ZENGİN KOLAJEN KAYNAĞI

Kolajen sentezi için önemli üç amino asit proline, lysine and glycine. Kolajen açısından yararlı gıda tüketiminin, vücudun ihtiyacı olan bu amino asitleri oluşturmaya yardımcı olduğu biliniyor. Kemik suyu, tavuk, balık ve kabuklu deniz ürünleri, yumurta beyazı, turunçgiller, sarımsak, domates ve biberin zengin kolajen kaynağı olduğu kaydediliyor.

YAŞLANDIKÇA KOLAJEN MİKTARI AZALIYOR

Bağ ve bağ dokularını oluşturan kolajen miktarı insan yaşlandıkça azalmaya başlıyor. Yaş ilerledikçe artan kolajen kaybı cilt kuruluğu, kırışıklık, selülit, ve eklem rahatsızlıklarına neden oluyor. Genç yaşlarda vücut tarafından sık üretilen kolajen, yaş almanın yanı sıra sağlıksız beslenme, stres, sigara, güneşe fazla maruz kalma ve C vitamini eksikliği gibi nedenlerle de azalabiliyor. Kolajen içerikli besinler ve düzenli kullanılacak takviye ürünlerle cilt, eklem ve kaslara kolajen desteği tavsiye ediliyor.

KOLAJENİN BİRÇOK YARARI VAR

Kolajen vücutta kaslarda, kemiklerde, deride, kan damarlarında, sindirim sisteminde ve tendonlarda bulunuyor. Bu önemli proteininin vücuda pek çok faydası var. En önemli yararları şöyle:
-Cilt kırışıklıklarını, çatlakları ve erken yaşlanmayı durduruyor.
-Kemiklerin yoğunluğunu fazlalaştırarak kemik yapısının güçlenmesine yardımcı oluyor.
-Kasları kuvvetlendiriyor.
-Saç dökülmelerini, saç kırılmalarını engelliyor ve saçların daha sağlıklı uzamasını sağlıyor.
-Dokuda bulunan kolajenler hücrelerin yenilenmesini ve yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlıyor.
-İç organlarda protein desteği sağlayarak, organlarının sağlıklı çalışmasına yardımcı oluyor.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir