Connect with us

Finans & Ekonomi

RENAULT 2022 HEDEFİ: TÜM MODELLER YA ELEKTRİKLİ YA DA ELEKTRİKLENDİRİLMİŞ OLACAK…

Renault Grubu CEO’su Luca de Meo, iki yeni elektrikli otomobil modeli Renault Megane eVision ve Dacia Spring’in Renault eWays etkinliklerinde gerçekleşen tanıtım programında “2022’ye kadar tüm modellerimizin elektrikli ya da elektriklendirilmiş versiyonu olacak.” dedi.

 

Geleceği dair yatırımlarına “sürdürülebilir mobilite ve ekosistemde” ana aktörlerden biri misyonuyla yön veren Renault Grubu, 15-27 Ekim tarihleri arasındaki Renault eWays etkinliklerinde “yeni ürünler ve teknolojilerin” yanı sıra “ilkeler ve sıfır karbon emisyonlu mobiliteye geçiş vizyonunu” hakkında da bilgiler aktarıyor. Bugünün ve geleceğin elektrikli mobilitisine odaklanılan etkinlik; grubun bu alandaki vizyonunu yansıtıyor.

Luca de Meo-Renault Grubu CEO’su

“2030’DA EMİSYON ORANINI 2010’A KIYASLA YÜZDE 50 AZALTACAĞIZ”
Renault Grubu CEO’su Luca de Meo, yeni elektrikli otomobil modelleri Renault Megane eVision ve Dacia Spring’in Renault eWays etkinliklerindeki tanıtım toplantısında “2050 yılına kadar Avrupa’da sıfır karbon emisyonu taahhütlerini yerine getirmek için” çalışmalarını hızla sürdürdüklerini söyledi: “2030 itibarıyla emisyon oranımızı 2010 yılına kıyasla yüzde 50 azaltmayı hedefliyoruz. 2022 yılıyla birlikte tüm modellerimiz elektrikli ya da elektriklendirilmiş versiyonlara sahip olacak. 5 yıl içinde Renault Grubu olarak pazardaki araçlarımızın yüzde 50’sinin elektirikli ya da hibrit olmasını planlıyoruz. Renault Megane eVision, elektrikli Dacia Spring ve Yeni Arkana E-TECH Hibrit bu planlarımızın önemli birer parçası.”

RENAULT MEGANE eVISION
Renault eWays etkinliğinin en önemli sürprizi elektrikli Renault Megane idi. Renault Megane eVision’da elektrikli araçlara özel ve “segmentin geleneksel ebadının ve hatlarının dışına çıkılmasına imkan tanıyan” yeni CMF-EV platformu kullanıldı ve “coupe ile SUV kodları birleştirerek” kompakt hatchback modeli yeniden tanımlandı. Böylelikle 25 yıl önce otomotiv dünyasına göz merhaba diyen Megane’da yeni bir sayfa açıldı.

ELEKTRİKLİ DACIA SPRING
Renault Grubu bünyesindeki Dacia da 2021’de piyasaya sunacağı Dacia Spring’le elektrikli küçük şehir otomobili modasına uyum sağlayacak. Marka, elektrikli mobiliteye herkesin erişebilir olmasını sağlayarak pazarda devrime imza atmayı amaçlıyor. Dacia Spring; yenilikçi SUV görünümlü, 4 koltuklu, rekor iç hacimli, “sade ve güvenilir” elektrikli aktarma organlı ve güven verici bir ürün. Hafif ve kompakt elektrikli Spring; karma WLTP döngüsünde 225 km, WLTP şehir içinde ise 295 km sürüş menzilli.

YENİ HİBRİT ÜRÜNLER 2021’İN İLK YARISINDA SATIŞA SUNULACAK
İlk elektrikli otomobil modeli ZOE’nin lansmanını yaklaşık 10 yıl önce yapan ve şu anda elektrik enerjisiyle çalışan 8 farklı modelde 350 bin aracı dünya genelinde kullanılan Renault Grubu; elektrikli mobilitenin yanı sıra hibrit ürün yelpazesini de genişletiyor. Yeni Arkana E-TECH Hibrit, Captur E-TECH Hibrit ve Yeni Mégane hatchback E-TECH Plug-In Hibrit, 2021’in ilk yarısında Avrupa’da satılmaya başlanacak.

Yeni Arkana ve Captur’la 12V mikro-hibridizasyonun hayata geçirilmesi “her tür ihtiyacın karşılanması ve “mümkün olan tüm elektrifikasyon seviyelerinin kullanıma sunulması” anlamına geliyor. Böylelikle aktarma organı serisi tamamlanmış oluyor.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir