Connect with us

Finans & Ekonomi

YAPAY ZEKAYA İLGİ DUYUYORSANIZ TR AI WEEK’İ SAKIN KAÇIRMAYIN…

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nce (TRAI) düzenlenen ve 19-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek TR AI Week’teki (Türkiye Yapay Zeka Haftası) sunum, panel ve eğitimlerde konu hakkındaki son gelişmeler paylaşılacak. Online etkinliğe teknoloji şirketleri, uzmanlar ve akademisyenler katılacak.

 

Halil Aksu-Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin (TRAI) kurucusu

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin (TRAI) kurucusu Halil Aksu, “Ocak 2017’de bir fikir, bir heyecan ve 5 kişilik kahraman bir ekiple başlayan” inisiyatifin, “3-5 yılda ülke çapında tanınan, ekosistemin gelişimine şahitlik ve liderlik eden, yapay zeka farkındalığının 7’den 70’e gelişmesine ciddi oranda katkı sağlayan, yurt içinde ve yurt dışında pek çok paydaşı olan bir faaliyet” haline geldiğini söyledi.

“MEDENİYETİMİZİN YENİ İŞLETİM SİSTEMİ”
Yapay zekanın, medeniyetimizin “yeni işletim sistemi” olduğunu ifade eden Aksu, “Herkesi ve her şeyi etkileyecek, akıllı hale getirecek. Bu devrimi herkesin iyice anlaması, nimetlerinden yararlanması, tehditlerinden korunması gerek.” dedi.

 

 

TÜM SUNUM, PANEL VE EĞİTİMLER ONLINE
“Yapay zeka teknolojilerinin sunduğu avantajların bilinirliğinin yaygınlaşmasını” ve “bu alandaki farklı paydaşları katma değer oluşturabilecek bir platformda bir araya getirmeyi” hedefleyen TR AI Week’te Eczacıbaşı Holding, SabancıDx, Koç Sistem, Türkiye İş Bankası, SAS Türkiye ve Orta Asya, CBOT, ALJ Finans, Mercedes Benz Otomotiv AŞ, Digitopia, Ford Otosan, Albaraka Türk Katılım Bankası, KoçDigital, Avivasa, Renault, Aksigorta, Borusan Lojistik, Huawei, Anadolu Sigorta, Borçelik, Bahçeşehir Koleji, IBM Danışmanlık, Turkcell, Enerjisa, Analythinx, Arçelik, Vector Institute, İstanbul Teknik Üniversitesi, Tazi, CCI, Kordsa, Copenhagen Capacity, Global AI Networks, Etiya, Afiniti, HPE, Hitachi Vantara, Tüpraş, Sun Gurubu, Yapı Kredi Teknoloji, Microsoft, Inted, Google Cloud, McDonalds, Onicorn, Glasshouse, LC Waikiki, AWS, Boğaziçi Üniversitesi, Schneider Electric gibi Türkiye ve dünyanın önde gelen şirketlerinden, sivil toplum kuruluşlarından, üniversitelerinden ve girişimlerden konuşmacılar bilgiler aktarıp görüş ve düşüncelerini açıklayacak. Etkinlik kapsamındaki tüm sunum, panel ve eğitimler online. Kayıt, program ve takvime ilişkin her türlü bilgi https://turkiye.ai/traiweek/ adresinde. Önemli bir not: Kimi eğitimler kontenjanlı sınırlı.

YAPAY ZEKAYA İLGİLİ HERKESE AÇIK
Türkiye Yapay Zeka Haftası’na kimler katılmalı? Organizasyon heyetinin cevabı şöyle: “Yapay zeka alanında çalışan, yapay zekanın ‘sektörel uygulamaları ve başarı hikayelerine’ ilişkin soruları olan, yaptığı işlere ‘yapay zekayla nasıl bir değer katabileceğini merak eden profesyoneller” ile “yapay zekanın ‘hem teknolojik hem de sosyal izdüşümleri hakkında bilgi sahibi olmak ve tecrübe paylaşımlarından faydalanmak isteyen’ herkes”.

TR AI WEEK’TEKİ EĞİTİMLER

-Amazon Web Services (AWS): “Machine Learning on Amazon: Build, Train, Tune, Deploy ML Projects at Scale” başlıklı “Makine Öğrenimi” eğitimi. 100 kişi katılabilecek. Amazon Sagemaker Studio’nun nasıl çalıştığı uygulamalı olarak anlatılacak.

 

 

-Google: “Machine Learning with Google Cloud AI Platform” eğitimi. Katılımcılara Google Cloud AI Platform servisleri kullanarak Tensorflow ve BigQuery ML’le nasıl ML modelleri geliştirip, deploy edip, tahminleme yapıldığı gösterilecek.

 

 

-Microsoft: “Yapay Zeka Servislerine Genel Bakış” eğitimi. Microsoft Bilişsel servisleri, Microsoft Bot Framework ve Azure Machine Learning hizmeti gibi birçok konu incelenecek. Veri ve yapay zeka konusuna ilgili herkese açık.

 

 

-Analythinx: Veri bilimini ve veri mühendisliğini yeniden tanımlayan, yeni nesil platform Dataiku’da AutoML ile hızlı ve kolay bir şekilde model geliştirmeyi deneyimleyen bir eğitimi katılımcılarla paylaşacak.

 

 

-Amazon Web Services (AWS): “Architecting ML on AWS Challenge: Design a new ML solution in 2 days” eğitimi ve ödüllü yarışma. 100 kişi katılabilecek.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir