Connect with us

Türkiye Gündemi

YURT DIŞI EĞİTİMİNDE EN ÇOK İNGİLTERE TERCİH EDİLİYOR

Seçeneklerinin çoğalmasıyla, Türkiye’den yurt dışı eğitime talep arttı. Oxford ve Cambridge gibi İngiltere’nin birçok köklü üniversitesinde eğitim imkanı sunan EDCON Eğitim Danışmanlığı, 13 Ekim’de gerçekleştireceği online seminerde son duruma ilişkin bilgiler aktaracak.

 

Lisans eğitimi için yurt dışını tercih eden öğrenci sayısının son 4-5 senede ciddi miktarda arttığına dikkat çeken Atlas-EDCON- Orbis Şirketler Grubu Kurucu Ortağı ve Direktörü Rahmi Mesud Yılmaz, Covid-19 salgını sürecindeki yurt dışı eğitim planlarında yüksek lisansta ertelemeler olurken lisansta herhangi bir değişiklik meydana gelmediği belirtti.

“14 GÜN KARANTİNA UYGULAMASI TÜM ÜLKELERDE VAR”
Tercih listesinin en başında İngiltere’nin bulunduğunu ifade eden Yılmaz, öğrencilerin bir kısmı tedirgin olsa tıpkı Türkiye’deki gibi 14 gün bireysel izolasyon şartı arandığının altını çizidi: “Konaklama alanlarından çıkmama önlemi tüm ülkelerde uygulanıyor. Bu geçici bir süreç. Bizler de öğrencilerimizin kendilerini yalnız hissetmemeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Kurallara uymamaları halinde yüklü ciddi para cezası olduğu için öğrencilerimiz de bu evde biraz daha eğitim alanında kendilerini geliştirerek değerlendiriyor.”

Rahmi Mesud Yılmaz-Atlas-EDCON- Orbis Şirketler Grubu Kurucu Ortağı ve Direktörü

“ONLINE MI YÜZ YÜZE Mİ OCAK 2021’DE YENİDEN DEĞERLENDİRİLECEK”
Kimi ülkelerde tamamen online eğitime geçildiğini, kimilerindeyse online ile yüz yüzenin birlikte yürüdüğünü açıklayan Yılmaz, “Bu uygulama şimdilik dönem bitimine kadar planlamış olup Ocak 2021 itibari ile tekrar değerlendirilecek.” dedi.

“HEDEFE VE AKADEMİK ÖZELLİKLERE EN UYGUN ÜNİVERSİTEYİ SEÇİYORUZ”
Yılmaz, öğrenciere “hedefleri ve akademik özelliklerine göre” en uygun üniversiteleri önerdiklerini” kaydedip şunları dile getirdi: “Amacımız çocukların akademik özelliklerine ve hedeflerine göre en uygun kararlarını almalarını sağlayarak rehberlik etmek. Öğrenciler için en uygun alternatiflerin de belirlendiği eğitim yolculuğunda başvuru süreçlerinin tamamlanmasından seyahat planlamalarına, güvenli bir şekilde gidecekleri yerlere yerleştirmekten mezun olana kadar tüm işlemlerini birlikte yürüterek rehberlik ediyoruz. Yurtiçinde ve Londra’da bulunan ofisimiz ile danışmanlık hizmetlerimizi yerine getiriyoruz”

13 EKİM’DE ONLINE EĞİTİM SEMİNERİ 
Edcon Eğitim Danışmanlığı’nın düzenlediği online seminer 13 Ekim Salı günü saat:11.00’de yapılacak. Adresi şöyle: https://edcon.com.tr/seminer/

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir