Connect with us

Finans & Ekonomi

“2020 YAZ TURİZM SEZONUNDA YÜZDE 30 İŞ YAPTIK”

Turizm sektöründeki hareketliliğin haziran ayında geçen yıla oranla yüzde 85 gerilediğini ifade eden biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, “Temmuz ve ağustos aylarında ise yüzde 50 seviyelerinde bir düşüş yaşandı. Tabiri caizse hasat zamanı olan yaz sezonunun pandemi gölgesinde geçmesi sektördeki şirketleri ciddi manada zora sokacak.” dedi.

 

 

Biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıkladığı verilerle 2020 yılının haziran, temmuz ve ağustos aylarında Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 81,5 azaldığını ve iç turizmin de geçtiğimiz yıllara nazaran sönük geçtiğini belirtti.

Yaşar Çelik-biletall.com CEO’su

“PANDEMİ, SEYAHAT SEKTÖRÜNDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLERE SEBEP OLACAK”
Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınını etkisizleştirecek aşı ve tedavi metotlarının henüz hayata geçememesinin doğurduğu belirsizliğin seyahat aktivitelerini minimuma indirdiğini kaydeden Çelik, bunun turizm sektöründe yol açtığı duruma ilişkin şunları söyledi: “Geçen yıla göre planladığımız büyümeleri de göz önüne aldığımızda 2020 yaz sezonunda olması gerekenin yüzde 30’u kadar iş yaptık diyebiliriz. Bu konuda bizler online seyahat sektörü oyuncuları kısmen, geleneksel satış kanallarında göre daha az kaybettik ve geleneksel kanallara göre pandemi sonrası daha hızlı toparlanıp, daha hızlı büyüyeceğiz gibi görünüyor. Pandemi döneminde online alışverişin artması ve tüketim alışkanlıklarının değişmesi seyahat sektöründe de önümüzdeki yıllarda köklü değişiklikler getirecek.”

 

 

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir