Connect with us

Finans & Ekonomi

SIĞINMA EVLERİNDEKİ VE EVE MECBUR KADINLARA İŞ İMKANI…

AvivaSA “ekonomik, psikolojik, fiziksel şiddet ya da farklı sebeplerle kadın sığınma evlerinde yaşamını sürdürmek zorunda kalan” ve “maddi sıkıntı içinde ancak ev dışında çalışamayan” kadınlara iş imkanı sunacak projeyi hayata geçiriyor.

AvivaSA’nın çağrı merkezi hizmeti veren ATOS iş birliğiyle yürüyecek proje ilk etapta Düzce’de gerçekleşecek. Valilik, belediye, İşkur ve sığınma dernekleri tarafından belirlenen lise mezunu kadınlar online mesleki eğitimin ardından profesyonel iş hayatına atılacak.

“HEM MALİ HEM DE SOSYAL AÇIDAN GÜÇLENMELİLER”
AvivaSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, “aile içi şiddet ve farklı nedenlerle kadın sığınma evlerinde yaşayan ve ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan kadınlara nasıl fırsat sağlarız düşüncesiyle” oluşturduklarını belirttiği projeyle “kadınların işgücüne katılımını artırmayı ve hem mali hem de sosyal açıdan güçlenmelerini” amaçladıklarını söyledi.

Fırat Kuruca-AvivaSA Genel Müdürü

“TÜRKİYE GENELİNE YAYMAYI AMAÇLIYORUZ”
Covid-19 salgını sürecinde evden çalışmanın iyice yaygınlaşmasıyla projeyi daha kolay pratiğe dönüştürebileceklerini gördüklerini kaydeden Kuruca, Düzce’de 5 kadınla yola çıkmayı planladıklarını ve sayılı giderek artırmayı hedeflediklerini dile getirdi: “Bu süreçte farklı nedenlerle kadın sığınma evlerinde yaşayan ve evinden dışarı çıkamayacak durumda olan ama çalışması gereken kadınları değerlendirmeye alıyoruz. Hedefimiz projeyi Türkiye geneline yayarak daha fazla kadının yanında olmak, kadınların işgücüne dahil olmasını ve ekonomik yaşamın içinde yer alabilmesini sağlayıp, yaşam koşullarını iyileştirmek.”

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ PROGRAMI
AvivaSA geçen yıl başlattığı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Programı “TogetHER” ile “iş hayatında cinsiyet eşitliğinin önündeki engelleri” sigorta sektörü bağlamında incelemiş; sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmalar yürütmüştü.
Erkek personellerin de yer aldığı şirket bünyesindeki “Eşitlik Gönüllüleri”, kadın çalışanların önündeki kariyer engellerini belirlemiş; bunların ortadan kaldırmasına dönük projeler hazırlayıp uygulamaya koymuştu.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
1 Comment

1 Comments

  1. osman öztürk

    1 Ekim 2020 at 11:40

    Çok güzel bir girişim olmuş. İnşallah bu ve bunun gibi girişimlerin sayısı artar da mağdur olan insanların derdine bir nebze olsun derman olunur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir