Connect with us

Finans & Ekonomi

TÜRKİYE’NİN KADIN GİRİŞİMCİLERİNİ BULUŞTURAN YARIŞMA…

Garanti BBVA’nın Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle düzenlediği “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması” için başvurular başladı. Bu yıl 14’üncüsü organize edilen yarışmaya son başvuru tarihi 15 Aralık 2020.

 

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması, iş hayatında ismini duyurmak ve diğer kadın girişimcilere örnek olmak isteyen tüm kadın girişimcileri aynı platformda buluşturacak. Yarışma, Türkiye’de faaliyet gösteren KOBİ statüsündeki şirketlerde sahip ya da ortak konumundaki tüm kadınlara açık.

Cemal Onaran-Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı

SÜRDÜRÜLEBİLİR EKONOMİK KALKINMAYA KATKI SAĞLAMALARI İÇİN…”
Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, “sürdürülebilir ekonomik kalkınmaya katkı sağlamaları için her zaman destek verdiklerini ifade ettiği” kadın girişimcilere yönelik faaliyetleri, “finansman sağlama”, “cesaretlendirme”, “eğitim” ve “yeni pazarlara açılma” diye dört ana başlıkta topladıklarını belirtti.

“BİNLERCE BAŞARI HİKAYESİNİ TÜRKİYE’YE DUYURUYORUZ”
Onaran, 14 yıldır sürdürdükleri yarışmayla motivasyonu artırmayı ve diğer girişimci kadınları cesaretlendirmeyi amaçladıklarını vurguladı: “En önemlisi de rol model ve ilham kaynağı olan binlerce kadın girişimcinin başarı hikayesini tüm Türkiye’ye duyurmamız. Bu yıl da girişimci ruhları hiç sönmeyen, hayal eden, vazgeçmeyen, azim gösteren ve attıkları cesur adımlarla diğer kadın girişimcilere de rol model olmak isteyenleri bu yarışmaya katılmaya, bizlerle başarı hikayelerini paylaşmaya davet ediyoruz.”

 

DEĞERLENDİRMEDE ÖNE ÇIKAN KRİTERLER
Başvurular, “risk alma ve cesaretli olma, etkin müşteri ilişkileri yönetimi, pazarlama faaliyetlerindeki farklılaşma, sürdürülebilir finansal yapı, bulunduğu yörenin ekonomisine katkıda bulunarak fark oluşturma, çevreye duyarlı, sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler getirmiş olma” kriterlerine göre değerlendirilecek.

ÖDÜLLER 5 MART 2021’DE SAHİPLERİNİ BULACAK
“Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” seçilen kişi 75 bin liralık ödülün sahibi olacak. “Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci”, “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci” ve “Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi” kategorilerinde birinci olanlara ise 50’şer bin lira takdim edilecek. Önceki yıllardakilere katılanların da
başvurabildiği yarışmanın ödül töreni 5 Mart 2021’de yapılacak.

Yarışmaya katılım adresi www.garantibbvakadingirisimci.com, son başvuru tarihi ise 15 Aralık 2020.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir