Connect with us

Finans & Ekonomi

ÖDEAL API İLE REYONDA ÖDEME KOLAYLIĞI…

Ödeal Cepte POS uygulamasındaki Ödeal POS ve Ödeal Yazarkasa POS sistemleriyle 64 farklı sektördeki 35 bini aşkın üye işyerine “banka ve kredi kartından tahsilat hizmeti” veren Ödeal Ödeme Kuruluşu A.Ş., reyonda ödeme imkanı sağlayan “Ödeal API” sistemiyle perakende alışverişine yeni bir boyut daha kazandırdı.

 

 

2014 yılından bu yana sürdürdükleri çalışmalarda ortaya koydukları “Cepte POS” ve “Yazarkasa POS” ürünleriyle iki fazdan geçtiklerini ifade eden Ödeal Kurucu Ortağı Fevzi Güngör, tüketicilere perakende alışverişi ödemelerini reyonda yapma konforu sunan “Ödeal API’ın” bir anlamda üçüncü faz olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

UZUN KUYRUKLARIN FATURASI: YÜZDE 43 GELİR KAYBI
Perakende mağazalarda her 3 müşteriden birinin kasa kuyruğunda beş dakikadan fazla beklemek zorunda kaldığında alışverişini iptal ederek mağazadan ayrıldığını belirten Fevzi Güngör, “Sabırla sıranın kendisine gelmesini bekleyenlerden bazıları da bir daha o mağazadan alışveriş yapmıyor. Perakendeciler uzun kuyruklar nedeniyle yüzde 43’e kadar gelir kaybı yaşarken; müşteriler için de alışveriş kabusa dönüşüyor.” dedi.

Fevzi Güngör-Ödeal Kurucu Ortağı

CEP TELEFONU VE TABLETLE TAHSİLAT
Güngör, geliştirdikleri Ödeal API ürününün perakende mağazacılıktaki kasa kuyruklarını sona erdireceğini ve müşterilerin alışverişi tamamlama sürecinin hem hayli hızlanacağını hem de kolaylaşacağını kaydetti: “Ödeal API ile mağazacılar kasaları bile kaldırarak, POS cihazı, tablet ya da cep telefonları ile ödeme alabiliyor ve alışverişin anında tamamlanmasını sağlayabiliyor. Böylelikle müşteri memnuniyetinin yanı sıra verimlilik artışına da katkı sağlayarak; üye işyerlerimize hem müşteri hem de zaman kazanımı gibi çok değerli katma değer sunuyoruz.”

“MAĞAZALARA HAZIR KAMPANYA VE SADAKAT ALT YAPISI”
E-fatura ve e-arşivle kağıt israfından kaçınıldığını vurgulayan Güngör, uygulamayla ilgili şu bilgileri de aktardı: “Bu ürünümüzle perakende mağazalara hazır kampanya ve sadakat alt yapısı sağlamış oluyoruz. Ödeal API’yi, POS cihazlarına, tabletlere, cep telefonlarına entegre etmek oldukça kolay ve kısa sürede yapılabiliyor. Düşünüldüğü gibi ciddi bir maliyeti de bulunmuyor. Aslında kurulduğumuzdan bu yana verdiğimiz hizmeti, sağladığımız katma değeri; ‘en son teknolojiyi kullanarak, işleri ve süreçleri sadeleştirmek ve insanların asıl işlerine, hizmet vermeye odaklanmalarını sağlamak’ ve ‘yaygın ticaretin kayıt altına alınmasına destek olmak” şeklinde özetleyebilirim.”

POS YATIRIMI YAPAMAYANLARA CAN SUYU
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) lisansıyla faaliyet gösteren, alanında lider konumunda bulunan ve yüzde 100 yerli sermayeyle kurulan Ödeal’ın hayata geçirdiği uygulamalar sayesinde; aylık kota, sabit maliyet ve bürokrasi yüzünden POS yatırımı yapamayan KOBİ’ler, küçük işletmeler ve bireysel girişimciler can suyuna erişiyor ve bankacılık sistemine dahil oluyor. Ayrıca Türkiye’nin finansal erişim oranı artıyor.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir