Connect with us

Finans & Ekonomi

“OYUN İLE EĞİTİM” ÖĞRENME SÜRECİNİ DAHA VERİMLİ KILIYOR…

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı, bu sene 3’üncüsünü gerçekleştirdikleri KOD Ödülleri Yarışması’nın dijital ödül töreninde, Covid-19 salgını döneminde mecburen yaygınlaşan uzaktan eğitim uygulamasında çocukların ancak “oyun ile eğitim” metoduyla daha verimli bir öğrenme süreci geçirebileceklerini söyledi.

 

 

Eczacıbaşı Topluluğu ile Türkiye İş Bankası’nın ana; Netmarble Türkiye ve Robincode’un destek sponsorluğuyla 3 yıldır düzenlenen ve “matematik ve fen bilimleri alanlarındaki eğitim oyunlarının ve oyun fikirlerinin ödüllendirildiği” KOD Ödülleri Yarışması’na şimdiye kadar 1000 civarında başvuru yapıldı.

Faruk Eczacıbaşı-Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı

“SAYGIN BİR TESCİL OTORİTESİ HALİNE GELDİ”
Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı, 3’üncü KOD Ödülleri Yarışması’nın dijital ödül töreninde etkinliğin “eğitim kurumları ve eğitim regülatörleri nezdinde orta vadede ‘oyun ile öğretim konusunda’ genel kabul gördüğünü” ve “saygın bir tescil otoritesi haline geldiği” kaydetti.

3’ÜNCÜ KOD ÖDÜLLERİ’NDE DERECEYE GİRENLER
3’üncü yarışmanın Oyun Kategorisi’nde “Interscientific” adlı oyunlarıyla Burak Kağan Gür, Ömer Bahadır Karabulut ve Naci Sayıcı birinci; “Simyacılar Kalesi” adlı oyunlarıyla Halil Onur Yazıcıoğlu ve Mehmet Can Güler ikinci; “Matematik Efsaneleri” adlı oyunuyla da Baki Şahin Yimencioğlu üçüncü oldu. Bahattin Aydın ve Kevser Aydın “Sayı Yerleştirmece” adlı oyunlarıyla Fikir Kategorisi’nin birincisi. Bu kategoride “Gizemli Elementoslar” adlı oyunuyla Elif Çilek ikinciliği ve “Prof. Element” adlı oyunlarıyla da Münir Nuran, Onur Çağatay ve Necdet Tuna Başsaka üçüncülüğü elde etti.

PARA ÖDÜLÜ VE SERTİFİKA VERİLDİ
KOD Ödülleri kategorilerinde dereceye girenlere para ödülü, Pocket Gamer Connects bileti ve Robincode’dan sertifika verildi.

YARIŞMADAKİ BAŞARILARINI DAHA İLERİYE TAŞIDILAR
“Sayıların Efendisi” adlı oyunuyla 2’nci KOD Ödülleri Fikir Kategorisi’nde birinci olan Bilgen Demirdaş, Danimarka’da düzenlenen International Educational Game Competition’daki birincilikle başarısını taçlandırdı. 1’inci KOD Ödülleri finalistlerinden Flat Games ise yarışma sonrası projesine yatırım alma başarısını gösterdi.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir