Connect with us

Finans & Ekonomi

SİGORTA SEKTÖRÜNDE INSURTECH RÜZGARI ESECEK…

Yıldız Teknopark’taki InsurTech Hub’ın Quick Sigorta’nın sponsorluğuyla düzenlediği Insurtech Festivali’ne çeşitli ülkelerden 10 bini aşkın kişi katılacak. ‘InsurTech Demo Day” yarışmasıyla 10 Eylül’de başlayacak etkinlik, InsurTech Summit&Networking ve ITC Global Zirve devam edecek.

 

 

Sigorta sektöründeki startup’ları desteklemek amacıyla 2019 yılında Yıldız Teknopark bünyesinde kurulan InsurTech Hub, 2020 Eylül’deki festivalde üç büyük etkinliğe imza atacak. Bunlardan ilki “Online InsurTech Demo Day” yarışması, Ouick Sigorta sponsorluğuyla gerçekleşecek. 10 Eylül tarihli yarışma için müracaatlar başladı. InsurTech Summit &Networking 16 Eylül, ITC Global Zirve ise 21-23 Eylül’de yapılacak.

Emre Kutlu-InsurTech Hub Genel Müdürü

“SEKTÖRÜN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE CİDDİ KATKI SAĞLANACAK”
InsurTech Hub Genel Müdürü Emre Kutlu, online ve yenilikçi festivalle eylül ayının hayli verimli geçeğini söyledi: “Birbirinden inovatif startupların sunumlar yaptığı ve çok önemli profesyonellerin konuşmaları ile zenginleştirdiği bu etkinliklerle sektörün dijital dönüşümüne ciddi bir katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.” Kutlu, Türkiye’deki tüm insurtechleri Demo Day’e katılmaya çağırdı.

ÖN ELEMEYİ GEÇEN 10 INSURTECH 5 DAKİKADA ÜRÜNLERİNİ ANLATACAK
“Online InsurTech Demo Day” yarışmasının jürisinde Quick Sigorta’nın Genel Müdürü Ahmet Yaşar ile Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey; AcerPro Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer ve Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci yer alacak. Ön elemeyi geçen 10 insurtech girişimcisinden ürünlerini 5 dakika içerisinde anlatmaları istenecek. Kazananlar, Dijital Insurtech Zirvesi’nde dünyanın her yerinden gelen insurtechlerle yarışacaklar ve kendilerini tanıtma fırsatı bulacaklar.

Ahmet Yaşar-Quick Sigorta Genel Müdürü

“SEKTÖRÜN GELECEĞİ TEKNOLOJİDE VE GENÇLERDE”
Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, sektörün geleceğini teknolojide ve gençlerde gördüklerini belirterek şunları kaydetti: “Insurtechler buna en güzel örnek. Geçen sene sponsor olduğumuz Global Insurtech Zirvesi’ne bu sene de sponsoruz. Insurtech Zirvesi öncesinde yapılacak Demoday’de ise ülkemizden katılan tüm insurtechleri dinleyip, jürimizle birlikte kazananları belirleyeceğiz. Kazananlar, Insurtech Zirvesi’nde dünyanın her yerinden gelen insurtech’ler ile birlikte yarışacaklar ve kendilerini tüm dünyaya tanıtabilecekler. Bu anlamda ülkemizdeki tüm insurtech’leri bu Demoday’e başvurmaya çağırıyorum.”

 

TÜRKİYE’NİN İLK ONLINE INSURTECH VE SİGORTACILIK ZİRVESİ
ITC ve DIA, dünyanın en büyük insurtech etkinliklerini organize ediyor. Dünya çapında 30’dan fazla bölgesel durak var. 16 Eylül’deki Türkiye durağının ev sahibi, InsurTech Hub.

Pınar Güzey-Quick Sigorta Genel Müdür Yardımcısı

Quick Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey, Türkiye’nin “ilk online insurtech ve sigortacılık zirvesi” olduğunun altını çizdiği InsurTech Summit’te “katılımcıların en yeni teknolojilerden haberdar olup startup’larla tanışacağını ve profesyonel yöneticilerle networking imkanları oluşacağını” dile getirdi. Güzey, 10 Eylül’deki InsurTech Demo Day yarışmasında ilk 3’e giren startap’ların Ouick Sigorta’nın katkısıyla bu zirvede sahne alacağını ifade etti.

InsurTech Hub’ın platin sponsoru Katılım Emeklilik’in Genel Müdür Yardımcı İsmail Aydemir ve ‘Bildiğimiz Sigortacılığın Sonu’ kitabının yazarı Rob Galbraith de zirvenin konuşmacılarından.

INSURTECHTEKİ SON GELİŞMELER VE SİGORTACILIKTAKİ İNOVASYONLAR
Eylüldeki son etkinlik, Las Vegas’ta düzenlenen dünyanın en büyük insurtech zirvesi ITC Global. 21-23 Eylül’deki online programda insurtechteki güncel gelişmeler ve sigortacılıktaki inovasyonlar anlatılacak. 24 saat yayın akışlı ve birebir networking imkanlı zirveye 200’den fazla konuşmacı katılacak. InsurTech Hub, üye şirketlerine ücretsiz bilet sağlayacak. Üye olmayanlar indirimden yararlanabilecek. Etkinlikler hakkındaki detaylı bilgiler www.insurtech.org adresinde.

INSURTECH NEDİR?
Sigorta şirketleri, acenteler, brokerlar ve bankalar ile sigortalıların hayatlarını kolaylaştıran, risklerini minimize eden ve “tüm inovatif ve high tech teknolojilerin geliştirilmesi için” mentorluk, fon ve tecrübe desteği sağlayan sisteme insurtech deniyor.

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir