Connect with us

Finans & Ekonomi

GELECEĞİN KADIN LİDERLERİ PROJESİ 10’UNCU YILINDA

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve ilaç firması Sanofi’nin Türkiye ofisi iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Geleceğin Kadın Liderleri’ projesi 10’uncu yılında. “Genç kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımının artırılması, kadınlara kariyer basamaklarında fırsat eşitliği oluşturması ve kadın istihdamına katkı sağlanması” amaçlanan projeyle 2020’de 200 genç kadın eğitim fırsatına kavuşacak. Şimdiye kadar programdan sertifika alan 800 genç kadının yüzde 92’si iş hayatına dahil oldu.

 

İlki 2010 yılında gerçekleşen ve “iş hayatına yönelik temel bilgi ve beceriler, kariyer geliştirme ve yönetmeye yönelik bakış açısı ve işe giriş becerileri eğitimlerini içeren” Geleceğin Kadın Liderleri programı; üniversitelerden “2019-2020 ve 2020-2021 dönemlerinde” mezun olacak, 20-25 yaş aralığındaki ve “yeniliklere ve gelişmelere odaklanan” tüm genç kadınlara açık. Son başvurusu tarihi 2 Ağustos 2020.

2020 PROGRAMI 13-16 EKİM’DE
13-16 Ekim tarihleri arasındaki Geleceğin Kadın Liderleri 2020 Programı’na kimlerin katılacağı online mülakatlarla belirlenecek. Covid-19 salgını sebebiyle bu yılki eğitimler de online olacak.

SIKI BİR EĞİTİM VE SERTİFİKASYON SÜRECİ
Programa katılanlar; kendilerine iş bulma süreçlerinde kendilerine faydalı olabilecek “zaman yönetimi, özgeçmiş yazma, mülakat simülasyonları gibi eğitimlerin yanı sıra, iş hayatlarına yön verecek etkin iletişim, kariyer planlaması ve profesyonel oryantasyon” eğitimlerini alacak ve sertifikasyon sürecinden geçirilecek. Bu süre zarfında değişik sektörleri tanımaları için farklı şirketlerin temsilcileriyle tanışma ve iletişim kurma imkanlarına erişecek.

 

 SERTİFİKA ALAN 800 GENÇ KADINDAN YÜZDE 92’Sİ İŞE BAŞLADI
Şimdiye kadar programdan sertifika alan 800 genç kadının yüzde 92’si iş hayatına dahil oldu. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile “100 ülkede 100 bini aşan çalışanı ve 32 ülkede 73 üretim merkeziyle faaliyet gösteren” ilaç firması Sanofi’nin Türkiye ofisince yürütülen ücretsiz eğitim programına başvurusu adresi ise şöyle: www.geleceginkadinliderleri.org

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir