Connect with us

Finans & Ekonomi

YENİ CLIO’NUN YILIN OTOMOBİLİ ÖDÜLÜ OYAK RENAULT ONUR KÖŞESİ’NDE…

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, Otomotiv Gazetecileri Derneği’nce Clio’nun yeni modeline layık görülen yılın otomobili ödülünü onur köşesinde saklanması için Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun’e teslim etti. Bursa’daki Oyak Renault Fabrikası’nda üretilen yeni Clio’lar 2019’da 30 civarında ülkeye ihraç edildi ve 2020’nin birinci yarısında Türkiye’de en çok satılan araçlar arasında yer aldı.

 

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş’ın yeni Clio’nun başarısını paylaşmak ve onur köşesinde saklanacak büyük ödülü takdim etmek üzere Oyak Renault Fabrikaları’nda ziyaret ettiği Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Yılın Otomobili Yarışması’nda ikinci defa büyük ödüle ulaşmaktan gurur duyduklarını belirtti.

“GROUPE RENAULT’UN YENİ YILDIZI, FABRİKAMIZIN GURURU”
Emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Aoun şunları söyledi: “Groupe Renault’nun yeni yıldızı, fabrikamızın gururu, çalışanlarımızın yoğun çalışmasıyla üretilen Yeni Clio, Türkiye’de Yılın Otomobili seçildi. Bu vesileyle, Yeni Clio’nun başarı hikayesinde en büyük paya sahip olan değerli Oyak Renault ailesini yürekten kutluyorum. Destekleri ve katkıları için tedarikçilerimiz de dahil olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Salgın nedeniyle yaşanan zorlu dönemde gelen bu başarı, çalışma arzumuzu daha da artırıyor. Mayıs başında üretime yeniden başladık ve Bursa’dan dünyaya Yeni Clio’ları göndermeye devam ediyoruz.”

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş ve Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun

“TÜRK MÜHENDİS VE İŞÇİSİNİN EMEK, ÖZVERİ VE BİRİKİMİ”
Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş Çağdaş ise Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) 74 üyesinin oylarıyla Türkiye’de Yılın Otomobili seçilen Yeni Clio’nun “Türk mühendisi ve işçisinin ortaya koyduğu emek, özveri ve bilgi birikiminin ürünü” olduğunu kaydetti.

“SATIŞ VERİLERİ ÖDÜLÜN SOMUT GÖSTERGESİ”
“Megane Sedan’ın ardından, milyonlarca Euro yatırımla yola çıkan Yeni Clio’yla yaşadıkları bu gururu emeği geçenlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu” dile getiren Çağdaş, “OGD tarafından Türkiye’de Yılın Otomobili organizasyonunun düzenlendiği 5 yılda 2’nci kez bu prestijli ödülü elde etmek bizim için çok kıymetli. Yeni Clio’nun kısa sürede yakaladığı başarılı satış rakamları, ‘Türkiye’nin Otomobili’ unvanını ne kadar hak ettiğinin en somut göstergesidir.” dedi.

YENİ CLIO İÇİN 306 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILDI
306 milyon Euro’luk yatırım sonrasında Bursa’daki Oyak Renault Fabrikaları’nda 2019 yılında 122 bin yeni Clio üretildi ve yaklaşık 30 ülkeye ihraç edildi. Yeni Clio ve 2017’de aynı ödüle layık görülen Megane Sedan, 2020 yılının ilk yarısında Türkiye’de en çok satılan üç modelden ikisi oldu.

Yılın Otomobili Yarışması’nda “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” gibi özellikler dikkate alınıyor.

YILDA 378 BİN OTOMOBİL VE 920 BİN MOTOR ÜRETİM HACMİ
582 bin 483 metrekare alana konuşlanan ve bünyesinde “Karoseri-Montaj ve Mekanik-Şasi Fabrikaları, ARGE Merkezi ve Uluslararası Lojistik Merkezi” bulunan Bursa Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yılda 378 bin otomobil ve 920 bin motor üretim hacmiyle Renault’nun en yüksek kapasiteye sahip tesislerinden biri. Oyak Renault; Clio V, Clio IV, Clio Sport Tourer ve yeni Megane Sedan modellerini, ayrıca bu modellerde kullanılan motor ve mekanik aksamı üretip ihraç ediyor.

2019 SONU İTİBARİYLE 7 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLIYOR
1969 yılında kurulan, 1996’da “Kalite Güvence Sistemi’ni ISO 9001 belgesiyle onaylatan ilk Türk otomobil üreticisi” olan ve Eylül 1999’da “sıfır hata” ile ISO 14001 belgesini alan Bursa’daki tesis, 2019 sonu itibariyle 7 binin üzerinde kişiye istihdam sağlamakta. Tesis, Renault Grubu çevre politikası çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmekte.

Oyak Renault Bursa Otomobil Fabrikaları

Bizi Paylaşın
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir